Абсолютна більшість (96%) українців намагається заощадливо використовувати електроенергію, свідчать дані опитування соціологічної групи «Рейтинг», яке було проведене 20-23 вересня. Зокрема, 74% намагаються економити світло завжди, 22% – час від часу, 4% не намагаються це робити.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Більшість (а це 83%) опитаних вважають доцільним впровадження грошової компенсації за зменшення споживання електроенергії як механізму стимулювання економії електроенергії. Непотрібною таку ініціативу вважають 15%. Частіше підтримують впровадження механізму старші опитані.
- Згідно з опитуванням, 93% зазначили, що завжди вчасно сплачують рахунки за спожиту електроенергію. 6% сплачує рахунки вчасно час від часу. 1% зазначили, що не сплачують рахунки вчасно.
- Майже 90% респондентів планують провести осінньо-зимовий період на своєму постійному місці проживання. Переміститись планують близько 10%. Про плани переміщення частіше зазначають молодші опитані та мешканці Сходу.
- Абсолютна більшість опитаних (95%) підтримує ідею збільшення частки електроенергії, виробленої альтернативними джерелами (сонячні та вітрові електростанції тощо) у загальній енергетичній структурі України.
- Розвиток атомної енергетики бачать необхідним майже 80% респондентів (38% – однозначно необхідним, 40% – скоріше необхідним), 12% вважають його скоріше непотрібним, 5% – однозначно непотрібним.
- Майже 80% опитаних позитивно оцінюють ініціативу добудови атомних блоків на Хмельницькій АЕС. Проти такої ініціативи виступають 17%. Найбільше добудову енергоблоків підтримує молодь та мешканці східних областей.
Контекст
Україна увійде в зиму з очікуваним 20%-м дефіцитом генерації, повідомляла Асоціація енергоефективних міст. Прогнозується, що основний тягар відключень електроенергії взимку буде покладено насамперед на населення.
Атомні електростанції забезпечують понад 50% виробництва електроенергії в Україні. 1 жовтня «Енергоатом» після планово-попереджувального ремонту успішно підʼєднав до енергомережі енергоблок однієї з АЕС. Після виходу блоку на повну потужність вітчизняна енергосистема зміцниться на 1000 МВт.
За кілька тижнів вересня неподалік українських АЕС було зафіксовано рух понад 70 безпілотних літальних апаратів РФ і понад 30 ворожих крилатих ракет, повідомляла пресслужба «Енергоатома». Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко заявляв, що тотальний блекаут можливий, якщо росіяни влучать у підстанції, які видають електроенергію з АЕС у мережу.
24 вересня президент Володимир Зеленський на засіданні Ради Безпеки ООН заявив, що Росія готує атаки на три українські атомні електростанції, щоб зруйнувати енергетичну систему України. Напередодні в інтервʼю каналу ABC News Зеленський звинуватив Росію у використанні китайських супутників для фотографування АЕС в Україні. В ніч на 22 вересня зафіксовано проліт ударного безпілотника поруч із промисловим майданчиком Хмельницької АЕС. Це могла бути імітація атаки на обʼєкт.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.