Категорія
Новини
Дата

Антикризові кредити від НБУ з початку війни отримали 29 банків

Після початку війни до 3 березня 29 банків скористалися бланковим (беззаставним) рефінансуванням, яке надає Національний банк для підтримки. Загальна заборгованість банків по цим кредитам складає 20,2 млрд грн. Це менше 3% депозитів населення, повідомив Національний банк. НБУ також зменшить норматив обовʼязкового резервування і припинить тендери із розміщення депозитних сертифікатів на 14 днів для підтримки ліквідності банківської системи.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти:

  • Щоб підтримати ліквідність банківської системи, Нацбанк припинив тендери із розміщення депозитних сертифікатів на 14 днів
  • НБУ буде далі здійснювати тендери і надавати банкам рефінансування (у тому числі бланкове). «Тендери оголошуватимуться залежно від розвитку ситуації (зараз вони відбуваються щоденно)», – повідомляє НБУ.
  • Нацбанк скасує рішення, за яким банки мали збільшити нормативи обовʼязкового резервування.
  • Щоб банківська система функціонувала стабільно під час війни, НБУ просить розраховуватися карткою. «Операторів торговельних мереж та заправних станцій – не допускати жодних відмов у прийнятті безготівкової оплати», – написав Нацбанк.

Контекст

Впродовж 24-28 лютого обсяг коштів банківських рахунках зросли через перерахування зарплат та інших виплат в кінці місяця, повідомляє НБУ. Громадяни не знімають гроші з депозитів, тому що безготівкові операції доступні, а частина банків не працює у деяких регіонах.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні