Категорія
Новини
Дата

Через війну посівні площі в Україні зменшаться на 7 млн га – Мінагрополітики

Посівні площі в Україні цьогоріч зменшаться на 7 млн га порівняно із довоєнним показником – до 29 млн га. Очікується зміна експортного потенціалу, розповів директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Через війну суттєво змінюється структура посівних площ та обсяги посівів, наголосив Віштак. А зменшення кількості внесення добрив безпосередньо вплине на показники валового збору врожаю.
  • «Для внутрішнього споживання, звісно, за всіма групами продовольства ми будемо забезпечені. Але очікується зміна експортного потенціалу. Зокрема, буде посіяно значно менше кукурудзи, тоді як це одна з основних зернових культур, яка йшла на експорт», – зазначив Віштак.

Контекст

У грудні 2021 року міністр агрополітики Роман Лещенко повідомляв, що українські аграрії вперше зібрали понад 100 млн т зернових та олійних культур.

Проте у 2022-му близько 30% озимих посівів опинилися на території активних бойових дій або під окупацією. Також на врожаях позначаться труднощі з проведенням збиральної кампанії в прифронтових регіонах, зокрема через знищення посівів, техніки та елеваторів, зазначали раніше у Нацбанку.

Непрямі втрати в сільському господарстві через зменшення виробництва, блокаду портів і здорожчання виробничих чинників оцінюються у $23,3 млрд, підрахували в KSE Institute.

За даними Мінагрополітики, фактичні обсяги експорту Україною зерна з початку 2022/2023 маркетингового року (липень 2022 – червень 2023) станом на 13 лютого становили 29,2 млн т, що на 28,7%, або 11,7 млн т, менше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року. Експортовано 10,4 млн т пшениці, 1,9 млн т ячменю та 16,7 млн т кукурудзи.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні