Державне бюро розслідувань (ДБР) змінило підозру колишньому очільнику Міністерства енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику, а його підлеглому повідомило про підозру у зловживанні з держмайном на 1,5 млрд грн, йдеться у релізі бюро.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Зокрема, працівники бюро повідомили про підозру колишньому керівнику одного з департаментів Міністерства енергетики, а колишньому керівнику відомства змінили кваліфікацію.
- «Через зловживання службовим становищем посадовців на користь одного з газових олігархів державному бюджету завдано збитків на майже 1,5 млрд грн», – повідомили у ДБР.
- Слідчі встановили, що за вказівкою очільника міністерства підлеглий йому керівник департаменту укладав зі структурами відомого бізнесмена завідомо збиткові для держави угоди.
- Зазначається, що у порушення постанови Кабміну посадовці штучно «списували» кошти за експлуатацію державного майна.
- За даними слідства, сума недоотриманих бюджетом надходжень за період з травня 2017 року до грудня 2020 року становить 1,49 млрд грн.
Контекст
Ігор Насалик обіймав посаду міністра енергетики та вугільної промисловості України з 2016 до 2019 року. У лютому Насалику було повідомлено про підозру у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України).
Зокрема, ДБР повідомило про підозру колишньому міністру, оскільки, за даними слідства, «його службова недбалість призвела до втрат бюджету на майже 1,5 млрд грн на користь одного з газових олігархів». УП і «Бабель» писали, що йдеться про підписання Насаликом угод з розмитнення на користь компаній, пов’язаних із Дмитром Фірташем.
Надалі за результатом розслідування колишньому міністру було змінено підозру на ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем) за вчинення злочину за попередньою змовою з колишнім керівником одного з департаментів Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Санкція статті передбачає покарання до шести років позбавлення волі.
- Категорія
- Новини
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.