До законопроєкту №10449 про мобілізацію вже подали понад 1300 правок, профільному комітету може знадобитися тиждень для їх розгляду, пише «Суспільне» з посиланням на членів комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Тож розгляд законопроєкту в сесійній залі цього тижня, ймовірно, не відбудеться.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Народний депутат від «Слуги народу» Єгор Чернєв припустив, що на розгляд правок у комітеті знадобиться тиждень.
- «Я не скажу зараз, яка там точна цифра, але точно понад 1300, тому це займе, я думаю, тиждень, не менше в комітеті. І тільки після цього можна буде говорити про те, щоб його виносити в зал», – повідомив він.
- Депутатка від «Європейської солідарності» Ірина Фріз зазначила, що 21 лютого завершиться реєстрація правок, після цього їх мають розглянути в комітеті.
- «Секретаріат просто не в змозі буде звести цю велику (порівняльну) таблицю навіть за один день, можливо, спробують, тоді розгляд може розпочатися 23 чи 24 лютого, але скоріш за все це буде починаючи з 26 лютого», – сказала депутатка.
Контекст
25 грудня Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкти: про удосконалення мобілізації та військового обліку №10378 і про посилення відповідальності за військові порушення №10379. Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики побачив в урядовому законопроєкті про посилення мобілізації корупційні ризики. Комітет із соціальної політики Ради вирішив рекомендувати комітету з національної безпеки і оборони доопрацювати урядовий законопроєкт про мобілізацію.
11 січня Верховна Рада вирішила повернути законопроєкт про удосконалення мобілізації та військового обліку №10378 Кабінету міністрів, бо в документі є положення, які «прямо порушують права людини».
30 січня новий законопроєкт про мобілізацію зареєстровано у Верховній Раді. У проєкті №10449 передбачено, зокрема, зменшення призовного віку до 25 років, звільнення від служби людей з інвалідністю всіх груп, можливість оновлення даних в особистому кабінеті або ЦНАП.
7 лютого Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №10449, «за основу» проголосували 243 народні депутати.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.