Депутати подали понад 1300 правок до закону про мобілізацію. Комітету Ради може знадобитися тиждень для розгляду /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Депутати подали понад 1300 правок до закону про мобілізацію. Комітету Ради може знадобитися тиждень для розгляду

Getty Images

До законопроєкту №10449 про мобілізацію вже подали понад 1300 правок, профільному комітету може знадобитися тиждень для їх розгляду, пише «Суспільне» з посиланням на членів комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Тож розгляд законопроєкту в сесійній залі цього тижня, ймовірно, не відбудеться.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Народний депутат від «Слуги народу» Єгор Чернєв припустив, що на розгляд правок у комітеті знадобиться тиждень.
  • «Я не скажу зараз, яка там точна цифра, але точно понад 1300, тому це займе, я думаю, тиждень, не менше в комітеті. І тільки після цього можна буде говорити про те, щоб його виносити в зал», – повідомив він.
  • Депутатка від «Європейської солідарності» Ірина Фріз зазначила, що 21 лютого завершиться реєстрація правок, після цього їх мають розглянути в комітеті.
  • «Секретаріат просто не в змозі буде звести цю велику (порівняльну) таблицю навіть за один день, можливо, спробують, тоді розгляд може розпочатися 23 чи 24 лютого, але скоріш за все це буде починаючи з 26 лютого», – сказала депутатка.

Контекст

25 грудня Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкти: про удосконалення мобілізації та військового обліку №10378 і про посилення відповідальності за військові порушення №10379. Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики побачив в урядовому законопроєкті про посилення мобілізації корупційні ризики. Комітет із соціальної політики Ради вирішив рекомендувати комітету з національної безпеки і оборони доопрацювати урядовий законопроєкт про мобілізацію. 

11 січня Верховна Рада вирішила повернути законопроєкт про удосконалення мобілізації та військового обліку №10378 Кабінету міністрів, бо в документі є положення, які «прямо порушують права людини».

30 січня новий законопроєкт про мобілізацію зареєстровано у Верховній Раді. У проєкті №10449 передбачено, зокрема, зменшення призовного віку до 25 років, звільнення від служби людей з інвалідністю всіх груп, можливість оновлення даних в особистому кабінеті або ЦНАП.

7 лютого Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №10449, «за основу» проголосували 243 народні депутати.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні