У ніч проти 14 червня безпілотники атакували НПЗ у Воронезькій області, повідомив очільник регіону Олександр Гусєв. Внаслідок падіння уламків, за його словами, пошкоджено резервуар нафтобази.
Ключові факти
- Російські телеграм-канали також пишуть про атаку на НПЗ у Воронезькій області, зазначається, що у результаті пошкоджені декілька резервуарів із паливом.
- У Морозівському районі Ростовської області внаслідок атаки дронів кілька населених пунктів залишилися без світла, повідомив губернатор Василь Голубєв.
- Телеграм-канали оприлюднюють фото пожежі у Ростовській області, а також відео, де можна почути потужний вибух.
- У Морозовську розташований військовий аеродром. У квітні СБУ разом із військовими та Силами оборони вже атакували аеродром, де базувалися фронтові бомбардувальники Су-27 і Су-34. Саме такі літаки РФ використовує для того, щоб скидати керовані авіабомби по позиціях Збройних сил України та прифронтових українських містах, повідомило тоді джерело «Інтерфакс-Україна».
Контекст
З початку 2024 року ЗСУ сконцентрувалася на ударах по обʼєктах паливно-енергетичного комплексу Росії. Українські дрони атакували російські НПЗ і нафтобази щонайменше 30 разів. Під ударами опинилися майже всі великі заводи в європейській частині РФ.
До середини квітня РФ вдалося швидко відремонтувати деякі з ключових НПЗ, які постраждали від атаки українських безпілотників. У простої внаслідок атак перебувало близько 10% потужностей НПЗ порівняно з 14% на кінець березня, писав Reuters із посиланням на власні розрахунки. Сумарний простій нафтопереробки, що включає в тому числі планові ремонти, досяг 17% загальноросійських потужностей, або 4,527 млн т.
Однак вже в травні українські безпілотники атакували нафтобазу під Анапою, найбільший НПЗ у Калузькій області – Перший завод, «Салаватнафтооргсинтез» у Башкирії, нафтобазу «Калуганафтопродукт», а також Волгоградський НПЗ і паливну базу в Ростовській області.
Російська економіка відчуває наслідки атаки українських безпілотників на НПЗ: за підсумками квітня зафіксоване стрімке падіння експорту нафтопродуктів.
17 травня дрони завдали удару по НПЗ «Роснєфті» в Туапсе, обʼєктах у Севастополі та по чорноморському флоту РФ в Новоросійську. А вже 31 травня українські ракети «Нептун» уразили нафтові термінали у Краснодарському краї. 6 червня дрони атакували нафтопереробний завод у Ростовській області та нафтобазу у Бєлгородській.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.