Енергохолдинг Ріната Ахметова планує збудувати у Європі 5000 МВт зеленої генерації за €6–6,5 млрд – у Румунії, Хорватії, Італії, також у планах Польща. Про це у великому інтервʼю Forbes розповів генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.
Ключові факти
- ДТЕК планує до 2030 року побудувати у Європі до 5000 МВт потужності за €6–6,5 млрд. «Це амбітні плани», – каже Тімченко.
- Два проєкти у Румунії на етапі реалізації – 60 МВт вітру і 50 МВт сонця. Компанія планує добудувати їх до першого кварталу 2024 року. Вітроелектростанція – це 10 турбін, які були раніше закуплені для Тилігульської ВЕС, додав Тімченко.
- У 2024-му ДТЕК планує почати будувати вітроелектростанцію у Хорватії.
- В Італії проєкт на етапі девелопменту. Тімченко каже, що обговорював можливий продаж електроенергії заводу «Метінвест».
- ДТЕК також хоче будувати електростанції у Польщі.
- Маржинальність зелених проєктів у Європі порівняно з українськими – співставна, каже Тімченко.
- Конкуренції у Європі дуже багато, бо зелена генерація – один із драйверів економіки, визнає СЕО ДТЕК.
Контекст
DTEK Renewables International, яка відповідає за закордонні інвестиції у зелену енергетику, може першою вийти на IPO з групи ДТЕК Ріната Ахметова.
В Україні було зафіксоване знищення 90% українських потужностей вітрової енергетики через російське вторгнення, свідчить звіт ООН за 2022 рік.
Левова частка зелених електростанцій зосереджена в Херсонській та Запорізькій областях. Найбільший гравець – ДТЕК Ріната Ахметова, який збудував майже 1 ГВт зелених потужностей в Україні, серед яких – три вітропарки потужністю 500 МВт у Приморському районі Запорізької області. На окупованих територіях компанія втратила 70% зеленої генерації та 30% – теплової, розповідав раніше в інтерв’ю гендиректор ДТЕК Максим Тімченко.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.