Платформа Telegram почала співпрацювати зі слідчими органами Франції після арешту засновника Павла Дурова, пише видання Liberation.
Месенджером Telegram користуються 88% українців, за даними дослідження Kantar.
Деталі
- Після того як Дурова заарештували і випустили під заставу, Telegram почав співпрацювати зі слідчими органами.
- Telegram уже задовольнив запити Управління у справах неповнолітніх (Ofmin) французької національної поліції та жандармерії в рамках декількох кримінальних розслідувань.
- Платформа надала інформацію, яка може допомогти ідентифікувати певних підозрюваних у кількох справах. Серед них – справи про злочини педофілів, зазначило видання.
- «Двері дійсно відчиняються», – сказала в коментарі виданню Йоганна Брусс, голова відділу J3, що займається кіберзлочинністю в паризькій прокуратурі.
- Зміни настільки безпрецедентні, що прокуратура Франції почала відновлювати розслідування у «завислих» справах, наголосило видання.
Контекст
Засновника Telegram Павла Дурова затримали ввечері 24 серпня в аеропорту Ле Бурже. Прокуратура Франції підозрює Дурова в 12 злочинах, серед яких відмова співпрацювати з владою, відмивання грошей і співучасть у поширенні наркотиків і дитячої порнографії.
Видання Politico повідомило, що у розшуку у Франції також знаходиться брат СЕО Telegram – Микола Дуров.
28 серпня Павлу Дурову дозволили вийти з-під варти під заставу в €5 млн, але заборонили покидати Францію.
5 вересня Дуров уперше прокоментував своє затримання. Зокрема, він назвав претензії влади Франції «несподіванкою» і заявив, що платформа дотримується законів ЄС. Водночас він запевнив, що його затримання стане приводом для покращення Telegram.
6 вересня стало відомо, що Telegram змінив свою політику безпеки. Користувачі тепер можуть повідомляти модераторам про «незаконний контент» у приватних групах і чатах.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.