Категорія
Новини
Дата

Ericsson планує масові звільнення, почне з 1400 співробітників у Швеції

Виробник телекомунікаційного обладнання Ericsson має намір скоротити близько 1400 робочих місць у Швеції в рамках ширшого плану зменшення витрат у всьому світі, повідомила компанія, пише Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За словами двох джерел, близьких до цього питання, найближчими днями, ймовірно, оголошуватиметься про подальші скорочення кількох тисяч робочих місць в інших країнах.
  • Раніше компанія повідомила про плани скоротити витрати на 9 млрд крон ($880 млн) до кінця 2023 року, оскільки попит на деяких ринках, включаючи Північну Америку, зменшується.
  • Востаннє Ericsson робила серйозні скорочення в 2017 році, коли звільнила тисячі співробітників і зосередилася на дослідженнях, щоб вивести компанію зі збитків.
  • Компанія протягом кількох місяців вела переговори зі своєю профспілкою працівників у Швеції про те, як упоратися зі скороченням витрат.

Контекст

За даними консалтингової компанії Challenger, Gray & Christmas Inc., найбільша кількість скорочень робочих місць у 2022 році відбулася в технологічному секторі – 97 171 за рік, що на 649% більше, ніж у попередньому році.

У серпні шведський виробник телекомунікаційного обладнання Ericsson заявив, що найближчими місяцями поступово згортатиме діяльність у Росії в міру того, як виконає свої зобовʼязання перед клієнтами.

Згодом шведські ЗМІ повідомили, що продукція, щодо якої Ericsson отримала дозвіл на експорт до Росії, може бути використана з військовою метою. У компанії заявили, що її продукція призначена для використання з цивільною, а не військовою метою. Шведська влада опублікувала заяву, в якій йдеться, що винятки стосуються цивільного використання та цивільних кінцевих користувачів.

Вихід із ринку РФ виробників телекомунікаційного обладнання Nokia та Ericsson може завдавати шкоди мобільним мережам країни у довгостроковій перспективі, викликаючи погіршення звʼязку у звичайних росіян, заявили пʼять високопоставлених керівників телекомунікаційних компаній та інші джерела в галузі агентству Reuters. Галузеві джерела очікують, що розрив звʼязків із іноземними фірмами відкине російські комунікації на ціле покоління, тоді як решта країн світу просуваються вперед у розгортанні технологій 5G.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні