ЄС попередньо погодив обмеження ціни на російську нафту на рівні $60 за барель – Reuters /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

ЄС попередньо погодив обмеження ціни на російську нафту на рівні $60 за барель – Reuters

Getty Images

Уряди країн ЄС в четвер попередньо погодили обмеження ціни на російську морську нафту на рівні $60 за барель з механізмом коригування, який дозволить утримувати обмеження на рівні 5% нижче ринкової ціни, пише Reuters з посиланням на дипломата ЄС.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • «Ціновий ліміт встановлено на рівні $60 з умовою утримувати його на 5% нижче ринкової ціни на російську нафту, виходячи з даних МЕА», – сказав дипломат ЄС. 
  • Передбачається, що ціна на російську нафту буде коригуватися кожні два місяці.
  • Польща, яка наполягала на встановленні якомога нижчого цінового обмеження, мала погодити пропозицію до 17:00 за Києвом. Натомість Литва та Естонія, які теж виступали за жорсткішу позицію, підтримали узгоджений план.
  • «Якщо вона (Польща) це зробить, то до завтрашнього дня відбудеться письмова процедура ухвалення», – сказав дипломат. Про остаточне рішення мають оголосити у пʼятницю, 2 грудня.

Контекст

Напередодні WSJ із посиланням на джерела повідомила, що Єврокомісія звернулася до 27 держав – членів блоку із проханням затвердити обмеження цін на російську нафту у розмірі $60 за барель.

Обмеження призведе до того, що ціни на російську нафту будуть значно нижчими за міжнародний зразок Brent, який у четвер торгується на рівні трохи менше $88 за барель. Російська нафта торгується зі значним дисконтом до неї, але оскільки багато покупців взагалі уникають її, прозорість цін стає складнішою.

У деяких випадках російська нафта вже торгується нижче за $60 за барель. За даними агентства Argus Media, яке оцінює ціни на товарних ринках, російська нафта марки Urals коштувала $48 за барель під час експорту з балтійського порту Приморськ у середу. Сьогодні Urals торгувалася на рівні $70 за барель.

Президент України Володимир Зеленський вважає виправданим рівень обмеження цін на російську нафту на рівні $30 за барель.

Раніше Reuters повідомляв, що Росія може значною мірою обійти обмеження цін на нафту. Зокрема, країна-агресор може отримати доступ до достатньої кількості танкерів, щоб відвантажувати більшу частину своєї нафти поза межами досяжності нової цінової межі країн «Великої сімки».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні