ФДМУ розпочав процедуру приватизації державної частки ТРЦ Ocean Plaza /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

ФДМУ розпочав процедуру приватизації державної частки ТРЦ Ocean Plaza

1 хв читання

Shutterstock

Фонд державного майна розпочав процедуру приватизації 66,65% статутного капіталу ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь», що є власником ТРЦ Ocean Plaza. Про це йдеться у пресрелізі ФДМУ.

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • На поточному етапі Фонд держмайна сформує аукціонну комісію, що визначатиме умови та стартову ціну продажу санкційного активу, які будуть внесені на затвердження уряду, зазначив ФДМУ.
  • Наразі фонд очікує від ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь» надання пакету документів про фінансово-майновий стан товариства. 
  • Ця інформація необхідна для формування віртуальної кімнати даних, де потенційні інвестори зможуть ознайомитися з достовірними та детальними відомостями про виставлений актив, пояснив ФДМУ.
  • Також до кінця лютого 2024-го ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь» має надати фінансову звітність за минулий рік.
  • Приватизація державної частки ТРЦ Ocean Plaza відбувається у чітко визначеному законом порядку, наголосив голова ФДМУ Віталій Коваль.

Контекст

Фонд держмайна – уповноважений орган з управління санкційними активами. Торік уряд затвердив Порядок управління санкційним майном, згідно з яким ФДМУ буде виставляти активи на Prozorro.Продажі, а отримані кошти йтимуть на рахунки Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

ТРЦ Ocean Plaza раніше належав підсанкційним російським бізнесменам Аркадію та Ігорю Ротенбергам. У червні 2023 року Кабмін передав частку Ротенбергів Фонду держмайна і доручив приватизувати цей актив.

У жовтні колишній в.о. голови Фонду держмайна Олександр Федоришин розповів Forbes, що держава не може змінити органи управління ТРЦ Ocean Plaza без згоди ТОВ «ІС «Либідь». «Статут цього товариства виписаний так, що без них це рішення ухвалити не можемо», – говорив Федоришин.

Також держава не мала доступу до коштів, які заробляє ТРЦ Ocean Plaza. «Всі кошти від оренди йдуть на ТОВ «ІС «Либідь» і там мають акумулюватися», – розповідав колишній в.о. голови ФДМУ. Свої дивіденди держава мала б отримати в кінці фінансового року, але за умови чистого прибутку Ocean Plaza.

Балансова вартість державних 66,65% ТРЦ Ocean Plaza – 1,3 млрд грн. Раніше у Фонді держмайна зазначали, що на аукціоні обʼєкт буде запропоновано саме за такою вартістю.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні