Категорія
Новини
Дата

Фонд держмайна з четвертої спроби провів аукціон з продажу агрокомпанії, конфіскованої у росіянина Шелкова

1 хв читання

Фонд державного майна України 8 липня провів аукціон з приватизації 100% статутного капіталу конфіскованої у російського бізнесмена Михайла Шелкова компанії «Інвестагро». Про це свідчить інформація, опублікована на сайті системи «Prozorro.Продажі». Це була четверта спроба провести аукціон.

Виручені від реалізації конфіскованого майна кошти ФДМУ спрямує на потреби Сил оборони України.

⚡️Інвестуйте у свої знання з сайтом Forbes. Лише з 18 по 21 липня знижка 40% за промокодом FLASH. Отримайте доступ до матеріалів, які формують лідерів. Підписуйтеся.

Деталі

  • ФДМУ виставив актив на продаж зі стартовою ціною майже 24,5 млн грн. Переможцем з пропозицією у 27 млн грн стало ТОВ «Агропромислова компанія «Дніпроагро», яке було єдиним учасником торгів.
  • Переможець аукціону має 20 робочих днів на сплату вартості лота.
  • «Інвестагро» не має простроченої кредиторської заборгованості. У її власності – 25 обʼєктів нерухомого майна (виробничі, складські, адміністративні будівлі та споруди тощо) та 13 транспортних засобів. Також компанія орендує 226 земельних ділянок загальною площею 1483 га. 
  • Виручка агрокомпанії за підсумками 2023 року становила 50,6 млн грн порівняно з 18,9 млн грн у 2022-му. 

Контекст

Вперше ФДМУ виставив на приватизацію «Інвестагро» у червні 2023 року. Тоді стартова ціна становила 55 млн грн. Однак аукціон не відбувся через відсутність учасників. Другий аукціон скасував сам ФДМУ. Попередній, третій аукціон зі стартовою ціною 49,8 млн грн було призначено на 28 червня, але він також не відбувся через відсутність претендентів.

24 лютого 2023 року Кабмін передав в управління ФДМУ вилучені активи Шелкова. Серед них 100% ТОВ «Інвестагро», 100% ТОВ «ВСМПО Титан Україна»‎, 100% ТОВ «Демурінський ГЗК»‎, 100% ТОВ «Тай-Мінералс» тощо‎.

Уряд прийняв розпорядження на підставі рішення Вищого антикорупційного суду від 23 січня 2023 року та постанови Апеляційної палати цього самого суду від 3 лютого 2023 року про конфіскацію Демурінського ГЗК.

Суд застосував санкції щодо Шелкова через те, що він сприяв збройній агресії РФ проти України. 

Корпорація «ВСМПО-Авісма», яку контролює Шелков, поставляла титанову продукцію підприємствам військово-оборонної промисловості РФ, зокрема у межах контрактів на виконання державного оборонного замовлення.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні