Категорія
Новини
Дата

Гетманцев анонсував повернення довоєнних податків і перевірок бізнесу

З 1 липня в Україні буде скасовано пільговий податковий режим, а також мораторій на перевірки бізнесу. Про це сказав голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в ефірі телемарафону «Єдині новини» 29 березня, пише «Укрінформ».

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • За словами Гетманцева, потрібно погодитися з МВФ і скасувати з 1 липня 2% податку з обороту, який вже «відіграв свою роль». 
  • Крім того, Гетманцев заявив про відновлення документальних перевірок та відповідальності за невиконання податкових обовʼязків на тих територіях, де не ведуться воєнні дії. 
  • «Цим податкова система і приводиться до тих правил, які існували в мирний час, до початку активної фази війни», – сказав Гетманцев.
  • За його словами, в середньому на місяць держава збирає близько 80 млрд грн, а на війну витрачається близько 130 млрд грн. Тобто решта коштів надходить за рахунок запозичень, облігацій. 
  • Гетманцев наголосив, що міжнародні партнери не дають грошей на безпеку та оборону, тому це ті гроші, які необхідно збирати всередині країни.

Контекст

Парламент 15 березня ухвалив закон №7137-д, який ввів 40 нововведень для бізнесу під час воєнного стану. Зокрема, дозволив компаніям з оборотом до 10 млрд грн перейти на спрощену систему оподаткування, як на третій групі ФОП. Замість ПДВ (20%) та податку на прибуток (18%) вони сплачуватимуть 2% з доходу.

Більшість пільг, які бізнес отримав у перші місяці війни, вже скасували. Зокрема, Верховна Рада повернула мита та податки на імпорт і розмитнення автомобілів. У вересні уряд повернув акциз на пальне.

Війна збільшила видатки бюджету в 1,5–2 рази. Джерело фінансування – борг і допомога союзних країн. Тільки бюджетні витрати на безпеку зростають більш ніж у 10 разів. Половина всіх видатків іде на армію. Уряд зупиняє всі капвидатки й інвестпрограми, але не зменшує, а навіть трохи збільшує соціальні видатки. Абсолютний рекорд перерозподілу – 78%. 

21 березня Верховна Рада ухвалила в цілому зміни до державного бюджету, які передбачають збільшення видатків на 537,2 млрд грн, з яких 96,5% спрямовуються на сектор національної безпеки і оборони. 518 млрд грн спрямовується на потреби війська. 19 млрд грн спрямовується на поповнення резервного фонду державного бюджету, який використовується для непередбачених і невідкладних заходів.

Міністр фінансів Сергій Марченко 29 березня на зустрічі з членами Європейської Бізнес Асоціації заявив, що ключове завдання влади – створити умови для фінансування військового бюджету. Проте, за його словами, кардинальні податкові зміни не плануються.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні