Категорія
Новини
Дата

Гетманцев анонсував законопроєкт для націоналізації колишнього Альфа-Банку. Документ внесуть до парламенту 14 березня

До Верховної Ради буде поданий законопроєкт про вдосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану, повідомив народний депутат від «Слуги народу» Данило Гетманцев. Законодавчі зміни дозволять націоналізувати Сенс Банк (раніше Альфа-Банк). Документ депутати планують зареєструвати 14 березня, уточнили Forbes у фінансовому комітеті. 

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Законопроєкт направлений на протидію ризикам, зокрема шляхом надання Національному банку (за певних обставин) повноважень забороняти підсанкційній особі або компанії набувати чи збільшувати істотну участь у банку.
  • Також пропонується надати НБУ повноваження щодо відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку (що не визначений системно важливим) або про виведення з ринку системно важливого банку, зазначив Гетманцев.

Контекст

28 лютого ЄС застосував санкції до російських акціонерів Альфа-Банку Михайла Фрідмана та Петра Авена. Їм належало 32,86% та 12,4% акцій відповідно, за даними НБУ на 1 січня 2022 року. 2 березня НБУ позбавив їх права голосу в банку та 21 квітня погодив Сімеона Дянкова на позицію довіреної особи, якій передано право голосу підсанкційних акціонерів. 

У жовтні 2022 року президент Володимир Зеленський підписав закон про виведення з ринку системно важливих банків під час воєнного стану. Як писав Forbes, першим за цим законом може бути націоналізовано Альфа-Банк. Однак для цього поки немає підстав, оскільки націоналізації має передувати визнання банку неплатоспроможним. Про це на початку грудня минулого року розповіли співрозмовники Forbes в одній із фінансових держструктур, що опікуватиметься націоналізацією, та посадовець, дотичний до Офісу президента.

На початку лютого повідомлялося, що НБУ готує законодавчі зміни, які дозволять націоналізувати Сенс Банк, номінальними власниками якого залишаються російські бізнесмени Михайло Фрідман і Петро Авен. Відповідне доручення дав голова НБУ Андрій Пишний.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні