Категорія
Новини
Дата

Google безкоштовно розмістить пошукові системи конкурентів у Європі. Рішення ухвалено після штрафу Єврокомісії у €4,24 млрд

Компанія Google дозволить конкурентам безкоштовно розміщувати пошукові системи за замовчуванням на пристроях Android у Європі. Це рішення ухвалено після штрафу у €4,24 млрд антимонопольного регулятора ЄС, пише Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Google заявила, що пʼять найпопулярніших пошукових систем у кожній країні ЄС, включаючи Google, будуть відображатися у випадковому порядку у верхній частині екрану. Ще до семи будуть відображатися внизу.
  • Зміни вступлять в силу у вересні.
  • Раніше компанія дозволяла відображати на екранах Android тільки чотирьох конкурентів, обраних на окремих аукціонах для кожної країни ЄС.
  • Конкуруюча пошукова система DuckDuckGo, яка давно скаржилася на процес аукціону, сказала, що Google має зробити подальші кроки. Зокрема, додати безкоштовне меню вибору пошуку на всіх платформах і у всіх країнах.

Контекст

У 2018-му Європейська комісія наклала штраф на Google у €4,24 млрд через порушення антимонопольного законодавства. Google звинуватили у використанні незаконних методів, аби змусити виробників смартфонів попередньо встановлювати на Android сервіси і додатки Google, такі як пошуковик і браузер Chrome.

Також Google підозрюють у порушенні антимонопольних правил в інших країних. Так, наприкінці 2020 року Міністерство юстиції США звинуватило Google у незаконному захисті своєї монополії на пошук і пошукову рекламу та подало проти неї позов до Федерального суду в Вашингтоні, пише The New York Times. Мінʼюст заявив, що дії Google завдали шкоди споживачам, стримуючи інновації, скорочуючи вибір і знижуючи якість пошукових послуг, включаючи конфіденційність даних користувачів.

Великі цифри

€8,25 млрд. Саме на таку загальну суму Google штрафували в рамках антимонопольних розслідувань останніх років, пише Financial Times. 2017 року на компанію наклали штраф у €2,42 млрд за зловживання домінуючим становищем на ринку систем пошуку в інтернеті, 2018-го – €4,23 млрд за використання мобільної операційної системи Android в якості інструмента боротьби з конкурентами. 2019 року Google зобовʼязали заплатити €1,49 млрд за зловживання домінуючим становищем на ринку інтернет-реклами, а саме сервісу контекстної реклами AdSense. 

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні