Категорія
Новини
Дата

Говард Баффет допоможе з розмінуванням українських земель

Гуманітарне розмінування українських земель буде відбуватись за допомогою спеціальних протимінних дронів, які незабаром доставлять в Україну. Проєкт підтримала фундація американського інвестора Говарда Баффета, йдеться у повідомленні Міністерства економіки.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Команда Говарда Баффета візьме участь у довгостроковому проєкті з гуманітарного розмінування українських земель, повідомила віцепремʼєр – міністр економіки Юлія Свириденко. За її словами, інноваційні розробки для цієї задачі вже в роботі. 
  • «Фундація Баффета має в цьому досвід, адже багато років веде подібні проєкти в Колумбії. Також він пообіцяв, що буде системно допомагати українському агробізнесу позбутись наслідків російської агресії», – заявила Свириденко.
  • Сам Баффет під час зустрічі заявив, що його фундація готова працювати разом з українським урядом і підтримувати урядові проєкти, щоб суттєво пришвидшити гуманітарне розмінування. 
  • Інвестор пообіцяв провести закупівлі машин для розмінування, а також задіяти в цьому процесі спеціальні дрони для розмінування.
  • Також він наголосив, що готовий допомагати притягнути Росію до відповідальності за злочини, які завдали збитків українському аграрному сектору. 
  • Свириденко вважає, що контакти та можливості Баффета допоможуть знайти однодумців у світі, що пришвидшить розмінування України.

Контекст

За даними Міноборони, в Україні налічується 349 імовірно замінованих і замінованих територій. Половина з них – землі сільськогосподарського призначення. Серед них пріоритетними для розмінування є 470 000 га потенційно забруднених земель сільгосппризначення.

Розмінуванням займаються державні структури (ДССТ, ДСНС, Нацгвардія, Нацполіція), а також 144 групи неурядових організацій загальною чисельністю близько 600 фахівців. Для обладнання однієї групи саперів із 10 людей потрібно $100 000–150 000. Лише на Харківщині та Херсонщині заміновано понад 1 млн га земель сільськогосподарського призначення, заявляли в Мінагрополітики.

Вартість розмінування пріоритетних земель може складати понад $1,5 млрд. Орієнтовна вартість нетехнічного обстеження 1 га становить 5000–7000 грн.

Програми розмінування української території анонсувала Канада, яка виділила на це $11 млн, та ЄС, кошторис проєкту якого складає €25 млн.

До процесу розмінування деокупованих територій залучено близько 1000 бригад, які щоденно розміновують десятки тисяч гектарів, повідомив в інтервʼю Forbes заступник голови Офісу президента Олексій Кулеба.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні