Категорія
Новини
Дата

Із 35 000 маріупольських працівників «Метінвесту» половина вийшла на звʼязок із компанією – CEO

Загалом у структурах «Метінвесту» у Маріуполі працювали 35 000 осіб. З них майже половина вийшла на звʼязок із компанією, повідомив в інтерв’ю «НВ.Бізнес» генеральний директор компанії Юрій Риженков. Обидва топменеджери маріупольських підприємств працюють в Україні.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

- Більша частина маріупольських працівників «Метінвесту» виїхала на територію, підконтрольну Україні, зазначив Риженков. Понад 1000 людей працевлаштовано на підприємства групи, ще 2000 проходять перепідготовку – очікується, що вони приєднаються до колективів у Запоріжжі, Камʼянському та Кривому Розі.

- Щодо ситуації зі зруйнованими ММК ім. Ілліча та «Азовсталлю», за словами Риженкова, ступінь шкоди оцінити складно. Це буде зроблено після деокупації, і тоді буде прийнято рішення про можливість відновлення активів або будівництво нових у рамках виробництва «зеленої» сталі, зазначив CEO компанії. 

- Він також повідомив, що обидва топменеджери маріупольських підприємств працюють в Україні: гендиректор ММК ім. Ілліча Тарас Шевченко перебуває у Запоріжжі та найближчим часом перейде на нову роботу, а гендиректор «Азовсталі» Енвер Цкітішвілі консультує операційну дирекцію холдингу та допомагає вибудувати методи навчання персоналу.

Контекст 

До війни в «Метінвесті» було близько 100 000 працівників. Більше третини з них, 35 000, – на підприємствах у Маріуполі, «Азовсталі» та ММК ім. Ілліча. 8000 з них виїхали на підконтрольну Україні територію. Решта евакуювалися до Росії або залишились у Маріуполі, заявляв Forbes гендиректор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко.

Близько 300 співробітників «Метінвесту» загинули, 6000 – мобілізовані.

Маріупольські заводи – ядро металургійного бізнесу «Метінвесту». В 2021 році вони виробили 8,6 млн т сталі, або 40% сталі в країні.

Гірничозбагачувальні комбінати «Метінвесту» постачали на ці заводи 35–40% своєї залізної руди.

Чверть продукції заводів продавалась в Україні, решта йшла на експорт, зокрема у вигляді слябів для перекатних заводів «Метінвесту» в Англії та Італії. Європейські активи, на які «Метінвест» відправляв сляби без квотування, дозволяли обходити обмеження на поставки прокату в ЄС. 

Через розташування у центрі Європи та близькість до портів бізнес-модель «Метінвесту» давала йому перевагу в боротьбі з російськими конкурентами.

«Метінвест» є вертикально інтегрованою групою з видобувних та металургійних підприємств. Підприємства групи розташовані переважно в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Дніпропетровській областях. Основними акціонерами холдингу є група СКМ (71,24%) Ріната Ахметова та «Смарт-холдинг» (23,76%) Вадима Новинського, які спільно управляють ним. ТОВ «Метінвест Холдинг» – керівна компанія групи «Метінвест».

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні