Інформація про Запоріжсталь

Виторг: 46,9 млрд грн (2022 рік), Металургія

Запоріжсталь /Getty Images
Збиток: 4,9 млрд грн (2022 рік)
11 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
9305
Керівник
Олександр Мироненко
Власник
Рінат Ахметов, Вадим Новинський, Група російських акціонерів
Річний приріст виторгу
-2%

50 найбільших експортерів України 2022

На початку березня «Запоріжсталь» зупинилася на 33 дні, допоки не стабілізувався фронт. З початку квітня комбінат працював двома домнами, в середньому на 50% потужності. «Метінвест» не зміг повністю завантажити завод через логістичні обмеження. Проте комбінат освоїв вісім нових видів прокату, які раніше вироблялися на маріупольських заводах «Метінвесту». З середини осені завод стикнувся зі ще однією проблемою – браком електроенергії через удари РФ по енергоінфраструктурі. «Через це навіть ті обсяги, на які ми вийшли в першому півріччі 2022‑го, не можемо стабільно утримати», – каже Роман Слободянюк, гендиректор комбінату. Як результат – торік «Запоріжсталь» знизила виробництво сталі у 2,6 раза, експорт упав майже в чотири рази.

100 найбільших приватних компаній 2021

Подія року: початок експорту гарячо‑ і холоднокатаного прокату в Китай.

100 найбільших приватних компаній 2020

«Запоріжсталь» – справжній раритет. За даними Всесвітньої асоціації сталі, це останній великий виробник мартенівської сталі у світі. Технологія, придумана у XIX столітті, дозволила запорізькому підприємству виплавити у 2019 році близько 4 млн т продукції. Модернізація виробництва коштує $1,5 млрд – у стільки обійдеться запуск сучасного киснево‑конвертерного виробництва. Господарі комбінату відкладають інвестиції ось уже друге десятиліття. Причини різні, але результат однаковий – продовжується використання застарілої й екологічно шкідливої технології.

У 2020‑му інвестпрограма знову відкладається, на цей раз через пандемію і світову рецесію. «На сьогодні доля цього масштабного проєкту незрозуміла», – коментував у червні гендиректор групи «Метінвест» Юрій Риженков, 43. За його словами, компанія не планує виводити з експлуатації мартен без заміни новим виробництвом. Неефективність бʼє по конкурентоспроможності, особливо на тлі зниження цін на метал. Перші сигнали кризи підприємство вже відчуло: якщо у 2018‑му воно отримало 4,7 млрд грн прибутку, то в 2019‑му – 4,3 млрд грн збитку. Основне завдання підприємства – зберегти обсяги виробництва на рівні минулого року, говорить гендиректор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко.

Матеріали по темі
Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Ferrexpo
Виторг 45,8 млрд грн
Прибуток 17,1 млрд грн
БаДМ /Freepik
Виторг 41,8 млрд грн
Прибуток 1,1 млрд грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд