Інформація про Запоріжсталь

Виторг 45,6 млрд грн, Металургія

Запоріжсталь /Getty Images
Збиток 3,7 млрд грн
11 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
10 452 людей
Керівник
Олександр Мироненко
Власник
Рінат Ахметов, Вадим Новинський, Група російських акціонерів
Річний приріст виторгу
-2%

50 найбільших експортерів України 2022

На початку березня «Запоріжсталь» зупинилася на 33 дні, допоки не стабілізувався фронт. З початку квітня комбінат працював двома домнами, в середньому на 50% потужності. «Метінвест» не зміг повністю завантажити завод через логістичні обмеження. Проте комбінат освоїв вісім нових видів прокату, які раніше вироблялися на маріупольських заводах «Метінвесту». З середини осені завод стикнувся зі ще однією проблемою – браком електроенергії через удари РФ по енергоінфраструктурі. «Через це навіть ті обсяги, на які ми вийшли в першому півріччі 2022‑го, не можемо стабільно утримати», – каже Роман Слободянюк, гендиректор комбінату. Як результат – торік «Запоріжсталь» знизила виробництво сталі у 2,6 раза, експорт упав майже в чотири рази.

100 найбільших приватних компаній 2021

Подія року: початок експорту гарячо‑ і холоднокатаного прокату в Китай.

100 найбільших приватних компаній 2020

«Запоріжсталь» – справжній раритет. За даними Всесвітньої асоціації сталі, це останній великий виробник мартенівської сталі у світі. Технологія, придумана у XIX столітті, дозволила запорізькому підприємству виплавити у 2019 році близько 4 млн т продукції. Модернізація виробництва коштує $1,5 млрд – у стільки обійдеться запуск сучасного киснево‑конвертерного виробництва. Господарі комбінату відкладають інвестиції ось уже друге десятиліття. Причини різні, але результат однаковий – продовжується використання застарілої й екологічно шкідливої технології.

У 2020‑му інвестпрограма знову відкладається, на цей раз через пандемію і світову рецесію. «На сьогодні доля цього масштабного проєкту незрозуміла», – коментував у червні гендиректор групи «Метінвест» Юрій Риженков, 43. За його словами, компанія не планує виводити з експлуатації мартен без заміни новим виробництвом. Неефективність бʼє по конкурентоспроможності, особливо на тлі зниження цін на метал. Перші сигнали кризи підприємство вже відчуло: якщо у 2018‑му воно отримало 4,7 млрд грн прибутку, то в 2019‑му – 4,3 млрд грн збитку. Основне завдання підприємства – зберегти обсяги виробництва на рівні минулого року, говорить гендиректор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Ferrexpo
Виторг 45,8 млрд грн
Прибуток 17,1 млрд грн
БаДМ /Freepik
Виторг 41,8 млрд грн
Прибуток 1,1 млрд грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд