Категорія
Новини
Дата

Канада, попри санкції, поверне Німеччині решту турбін «Північного потоку»

Канада планує передати Німеччині п’ять турбін російського газогону «Північний потік», які перебували на техобслуговуванні. Про це CBC повідомила міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Це було рішення, яке ми ухвалили. Це саме те, про що нас попросила Німеччина», – сказала глава зовнішньополітичного відомства Канади.
  • Раніше Оттава пояснювала цей крок необхідністю забезпечити поставки газу для Німеччини. Також Канада стверджує, що Кремль використав би її відмову повернути турбіну, щоб спрямувати провину за нестачу енергії в Європі на санкції проти Росії.
  • «Канада не хоче давати будь-яких виправдань Путіну, щоб він продовжував використовувати свій експорт енергії до Європи як зброю», – каже Жолі.
  • Посол України в Канаді Юлія Ковалів знову закликала Канаду скасувати свою відмову від санкцій. 
  • За словами Ковалів, Росія, вочевидь, не прийме турбіну, яку Siemens поставив до Німеччини, і використовує поставки газу для тероризації Європи.
  • «Наша позиція досить чітка: ми справді вважаємо, що цю відмову від санкцій потрібно скасувати, і саме зараз. Якщо аргументом було викрити блеф Путіна, то всі бачать: за останні кілька тижнів тепер цілком очевидно, що це російські ігри», – каже вона.

Контекст

«Північний потік-1», який транспортує газ з Росії до Німеччини, було запущено ще у 2011 році, його пропускна спроможність становить 27 млрд кубометрів на рік.

10 червня стало відомо, що у Європарламенті заявили про пошук Європою можливості зупинити «Північний потік -1».

14 червня російська енергетична компанія оголосила, що може забезпечити транспортування лише 100 млн кубометрів газу на добу замість звичайних 167 млн кубометрів. За поясненнями Росії, це відбудеться через «невчасне проведення ремонтних робіт компанією Siemens».

Наприкінці липня Канада відправила до Німеччини відремонтовану турбіну Siemens для газопроводу «Північний потік». Повернути якнайшвидше турбіну просив Оттаву уряд Німеччини. Україна виступила категорично проти такого кроку, посилаючись на порушення санкцій. 22 червня Київ повідомив уряду Канади про те, що у РФ є технічна можливість невідкладно та безоплатно відновити постачання, бо вона має законтрактовані та оплачені транзитні потужності через українську територію, а вимоги про часткове зняття санкцій потрібні Москві для створення такого прецеденту.

Уряд Канади погодився зробити виняток із санкцій проти Росії і відправити турбіну, яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, до Німеччини, а також дозволив компанії Siemens Canada ремонтувати турбіни газопроводу «Північний потік» протягом двох років. Рішення поширюється не на одну, а на шість одиниць обладнання.

Згодом «Газпром» зупинив другий агрегат на «Північному потоці». Прокачування газу впало на 60%. Причиною компанія називала закінчення терміну міжремонтного напрацювання до капітального ремонту. 

19 серпня «Газпром» вирішив знову тимчасово зупинити прокачування газу через «Північний потік» наприкінці місяця. Після завершення робіт та за відсутності технічних несправностей агрегату транспортування газу буде відновлено до рівня 33 млн кубометрів на добу, йдеться в заяві.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні