Коломойський набув значного контролю в нафтогазовій компанії JKX Oil&Gas LTD /Ілюстрація Shutterstock / Анна Наконечна
Категорія
Новини
Дата

Коломойський набув значного контролю в нафтогазовій компанії JKX Oil&Gas LTD

Ілюстрація Shutterstock / Анна Наконечна

Бізнесмен Ігор Коломойський 6 січня цього року набув статусу особи зі значним контролем у нафтогазовій компанії JKX Oil&Gas LTD з активами в Україні. Згідно з британським держреєстром, таке повідомлення було отримано 8 грудня, пише «Інтерфакс-Україна».

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Ігор Коломойський в реєстрі зазначений як громадянин Ізраїлю. 
  • У червні JKX повідомила про великого приватного бенефіціара, проте тоді не розкрила дані про нього.
  • Крім того, компанія цього понеділка повідомила про відставку аудитора.

Контекст

Акціонери JKX у листопаді 2021 року схвалили делістинг із Лондонської фондової біржі та викуп 23,3% акцій. Акції компанії торгувалися LSE з 20 березня 2006 року. Перереєстрація JKX у приватну компанію відбулася на початку лютого цього року.

Найбільшим акціонером JKX на грудень 2021 року були Eclairs Group Коломойського та Геннадія Боголюбова – 27,54% акцій та Bridgewater Holdings Corp. Олександра Шнира – 19,97%. Інші великі акціонери – Neptune Invest & Finance Corp. (12,98%), Keyhall Holding Ltd – 11,45% та Interneft Ltd – 6,17%.

JKX Oil & Gas займається розвідкою й видобутком вуглеводнів в Україні та РФ. «Полтавська газонафтова компанія» (ПГНК, Poltava Petroleum Company, РРС), що належить JKX, є однією з найбільших недержавних нафтогазовидобувних компаній в Україні. Володіє пʼятьма ліцензіями на видобуток та однією – на геологічне вивчення, зокрема, на дослідно-промислову експлуатацію.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні