Категорія
Новини
Дата

Конституційний суд РФ втратив членство у Конференції європейських конституційних судів

Конституційний суд РФ втратив членство у Конференції європейських конституційних судів, повідомляє пресслужба КС України із посиланням на заступника голови КС України Сергія Головатого.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти:

  • «Конституційний суд Російської Федерації з 10 березня 2022 року втратив членство в Конференції європейських конституційних судів на підставі п1. ст.7 статуту Конференції. Про це йдеться в листі голови Конференції європейських конституційних судів Домніки Маноле, надісланому 10 березня всім президентам/головам конституційних судів, які є членами Конференції європейських конституційних судів», — ідеться в повідомленні.

Контекст:

1 березня КС України надіслав листа із пропозицією припинити членство КС РФ у Конференції європейських конституційних судів, у відповідь на це звернення було розпочато письмову процедуру голосування за позбавлення членства КС РФ в організації. Таку ініціативу Конституційного Суду України підтримали президенти конституційних судів Австрії, Бельгії, Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Словаччини та Чехії.

Наразі триває процедура голосування про припинення членства КС Республіки Білорусь за ініціативою КС України.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні