Засновника FTX Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Засновника FTX Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах

Getty Images

США предʼявляють кримінальні звинувачення засновнику FTX Сему Бенкману-Фріду, його заарештували на Багамах після того, як прокуратура порушила кримінальну справу, повідомило Міністерство юстиції США пізно ввечері в понеділок, пише Forbes USA.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Арешт Бенкмана-Фріда на Багамах, де знаходиться штаб-квартира FTX, відбувся після «отримання офіційного повідомлення від Сполучених Штатів про те, що вони порушили кримінальну справу проти Бенкмана-Фріда і, ймовірно, запросять його екстрадицію», – заявив прокурор Багамських островів, йдеться у заяві, отриманій CNBC та іншими ЗМІ.
  • У офісі прокурора США на Манхеттені повідомили, що Бенкман-Фрід був заарештований «на запит уряду США на підставі закритого обвинувального висновку».
  • Незрозуміло, які кримінальні звинувачення буде предʼявлено Бенкмену-Фріду, але прокуратура США заявила, що планує розкрити обвинувальний висновок у вівторок вранці.

Контекст

Усього кілька місяців тому 30-річний Бенкман-Фрід був широко відомий як одна з найстрімкіших зірок криптовалютної індустрії, яка накопичила власний капітал, що оцінюється в $26,5 млрд, завдяки злету криптовалютної біржі FTX і гедж-фонду Alameda Research. Але минулого місяця обидві фірми драматично зазнали краху.

FTX подала заяву про банкрутство, а Бенкман-Фрід пішов із посади гендиректора 11 листопада після того, як його компанії не вдалося забезпечити собі порятунок після сильного тижневого дефіциту ліквідності. FTX перевела того ж дня мільярди доларів клієнтських коштів компанії Alameda Research, що також належить Бенкману-Фріду.

Призначені після краху FTX керуючі заявляють, що на «руїнах» криптобіржі Сема Бенкмана-Фріда виявили дуже мало готівки та криптовалюти – близько $560 млн і $740 млн відповідно. Хоча перед крахом зобовʼязання FTX перевищували $9 млрд.

30 листопада Бенкман-Фрід, статки якого колись становили $26 млрд, заявив, що на його банківському рахунку залишилося $100 000

За інформацією New York Times, федеральна прокуратура США відкрила справу проти засновника криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда за маніпуляції з двома криптовалютами минулої весни.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні