Засновник FTX Сем Бенкман-Фрід /Forbes
Категорія
Новини
Дата

Засновник FTX Сем Бенкман-Фрід ошукав інвесторів на $1,8 млрд – SEC

Сем Бенкман-Фрід Фото Forbes

Американські регулятори звинуватили співзасновника FTX Сема Бенкмана-Фріда в реалізації багаторічної схеми обману інвесторів. Комісія з цінних паперів і бірж повідомила, що Бенкмен-Фрід залучив понад $1,8 млрд від інвесторів, пише Bloomberg.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • SEC також заявила, що він приховував ризики та відносини FTX зі своєю торговою фірмою Alameda Research та використав змішані кошти клієнтів.
  • «Ми стверджуємо, що Сем Бенкман-Фрід побудував картковий будиночок на основі обману, заявивши при цьому інвесторам, що це одна з найбезпечніших будівель у криптовалюті», – заявив голова SEC Гері Генслер.
  • FTX залучила понад $1,8 млрд, зокрема $1,1 млрд від приблизно 90 інвесторів із США у межах «спланованої схеми з обману інвесторів в акціонерний капітал», які купили акції, вважаючи, що FTX має належний контроль.
  • Комісія з цінних паперів та бірж заявила, що Бенкман-Фрід особисто розпорядився, щоб «механізм ризику» FTX не застосовувався до Alameda Research, і приховав від інвесторів масштаби звʼязків між двома організаціями.

Контекст 

Усього кілька місяців тому 30-річний Бенкман-Фрід був широко відомий як одна з найстрімкіших зірок криптовалютної індустрії, яка накопичила власний капітал, що оцінюється в $26,5 млрд, завдяки злету криптовалютної біржі FTX і гедж-фонду Alameda Research. Але минулого місяця обидві фірми драматично зазнали краху.

FTX подала заяву про банкрутство, а Бенкман-Фрід пішов із посади гендиректора 11 листопада після того, як його компанії не вдалося забезпечити собі порятунок після сильного тижневого дефіциту ліквідності. FTX перевела того ж дня мільярди доларів клієнтських коштів компанії Alameda Research, що також належить Бенкману-Фріду.

Призначені після краху FTX керуючі заявляють, що на «руїнах» криптобіржі Сема Бенкмана-Фріда виявили дуже мало готівки та криптовалюти – близько $560 млн і $740 млн відповідно. Хоча перед крахом зобовʼязання FTX перевищували $9 млрд.

30 листопада Бенкман-Фрід, статки якого колись становили $26 млрд, заявив, що на його банківському рахунку залишилося $100 000

За інформацією New York Times, федеральна прокуратура США відкрила справу проти засновника криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда за маніпуляції з двома криптовалютами минулої весни.

Напередодні стало відомо, що Сема Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах після того, як прокуратура порушила кримінальну справу.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні