Засновник FTX Сем Бенкман-Фрід /Forbes
Категорія
Новини
Дата

Засновник FTX Сем Бенкман-Фрід ошукав інвесторів на $1,8 млрд – SEC

Сем Бенкман-Фрід Фото Forbes

Американські регулятори звинуватили співзасновника FTX Сема Бенкмана-Фріда в реалізації багаторічної схеми обману інвесторів. Комісія з цінних паперів і бірж повідомила, що Бенкмен-Фрід залучив понад $1,8 млрд від інвесторів, пише Bloomberg.

Ключові факти

  • SEC також заявила, що він приховував ризики та відносини FTX зі своєю торговою фірмою Alameda Research та використав змішані кошти клієнтів.
  • «Ми стверджуємо, що Сем Бенкман-Фрід побудував картковий будиночок на основі обману, заявивши при цьому інвесторам, що це одна з найбезпечніших будівель у криптовалюті», – заявив голова SEC Гері Генслер.
  • FTX залучила понад $1,8 млрд, зокрема $1,1 млрд від приблизно 90 інвесторів із США у межах «спланованої схеми з обману інвесторів в акціонерний капітал», які купили акції, вважаючи, що FTX має належний контроль.
  • Комісія з цінних паперів та бірж заявила, що Бенкман-Фрід особисто розпорядився, щоб «механізм ризику» FTX не застосовувався до Alameda Research, і приховав від інвесторів масштаби звʼязків між двома організаціями.

Контекст 

Усього кілька місяців тому 30-річний Бенкман-Фрід був широко відомий як одна з найстрімкіших зірок криптовалютної індустрії, яка накопичила власний капітал, що оцінюється в $26,5 млрд, завдяки злету криптовалютної біржі FTX і гедж-фонду Alameda Research. Але минулого місяця обидві фірми драматично зазнали краху.

FTX подала заяву про банкрутство, а Бенкман-Фрід пішов із посади гендиректора 11 листопада після того, як його компанії не вдалося забезпечити собі порятунок після сильного тижневого дефіциту ліквідності. FTX перевела того ж дня мільярди доларів клієнтських коштів компанії Alameda Research, що також належить Бенкману-Фріду.

Призначені після краху FTX керуючі заявляють, що на «руїнах» криптобіржі Сема Бенкмана-Фріда виявили дуже мало готівки та криптовалюти – близько $560 млн і $740 млн відповідно. Хоча перед крахом зобовʼязання FTX перевищували $9 млрд.

30 листопада Бенкман-Фрід, статки якого колись становили $26 млрд, заявив, що на його банківському рахунку залишилося $100 000

За інформацією New York Times, федеральна прокуратура США відкрила справу проти засновника криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда за маніпуляції з двома криптовалютами минулої весни.

Напередодні стало відомо, що Сема Бенкмана-Фріда заарештували на Багамах після того, як прокуратура порушила кримінальну справу.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні