Категорія
Новини
Дата

Країни «Великої сімки» відмовились платити Росії за газ рублями

Міністри енергетики країн «Великої сімки» відкидають вимоги президента Володимира Путіна, щоб «недружні» країни платили за російський газ рублями. Про це заявив міністр економіки й захисту клімату Німеччини Роберт Хабек, пише Reuters.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти:

  • «Усі міністри G7 погодилися, що це одностороннє і явне порушення існуючих контрактів», – сказав Габек. Міністри «ще раз підкреслили, що укладені договори є дійсними, і компанії повинні їх поважати… оплата в рублях неприпустима, і ми закликаємо зацікавлені компанії не виконувати вимоги Путіна», – заявив він.
  • «Спроба Путіна розділити нас очевидна, але, як ви бачите з цієї великої єдності та рішучості, нас не розділити», – додав міністр.

Контекст:

Президент РФ Володимир Путін доручив уряду «Газпрому» і центробанку країни щомісяця звітувати про переведення газових контрактів з ЄС в рублі. У РФ вирішили перевести оплати за постачання російського газу на експорт у «недружні країни» на російські рублі.

Премʼєр-міністри країн Європейського Союзу заявляють, що розраховуватися з Російською Федерацією за постачання газу в рублях є неможливим.

До G7 входять такі країни як США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія та Канада. Нагадаємо, що США та Британія ввели повне ембарго на російську нафту та газ.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні