Категорія
Новини
Дата

«Метінвест» освоює виробництво слябів для своїх італійських заводів на «Запоріжсталі»

Металургійний комбінат «Запоріжсталь», що входить до групи «Метінвест», освоює виробництво слябів – заготовок для виробництва плоского листового або рулонного прокату. Про це розповів операційний директор «Метінвесту» Олександр Мироненко в інтервʼю NV Бізнес. Запорізька продукція має замінити продукцію зруйнованих маріупольських заводів групи.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За словами Мироненка, на «Запоріжсталі» за планом йде процес освоєння товарних слябів. «Вже було поставлено близько 25 000 т з початку року. У травні вироблено близько 6000 т слябів для наших італійських активів. І плануємо нарощувати цей обсяг до 60 000−80 000 т», – заявив він.
  • Відповідаючи на запитання щодо якості слябів, Мироненко повідомив, що вже пройдена перша стадія сертифікації – випробування на зварюваність. 
  • «Очікуємо отримання сертифіката Bureau Veritas. Наступний крок – Lloyd’s Register. Щойно отримаємо їхній сертифікат, то в нас буде нормальне виробництво суднолиста», – сказав топменеджер «Метінвесту»
  • «Обсяг, який не зможемо забезпечити з «Запоріжсталі», закуповуватимемо на ринку», – додав він.
  • Мироненко зазначив, що при нормальному завантаженні італійські заводи купують близько 130 000-140 000 т на місяць. Тобто близько 50%», – зазначив він.
  • Щодо підприємства Spartan у Великій Британії, то, за словами Мироненка, поруч із ним є британські виробники слябів, які за логістичним ланцюжком ефективніші.

Контекст

Сляби виробляються на слябових машинах безперервного лиття заготовок (МБЛЗ) і використовуються як заготовка для виробництва плоского листового або рулонного прокату.

До війни маріупольський меткомбінат «Азовсталь» називали одним із найбільших світових виробників товарних слябів і постачальників в ЄС. Комбінат займав понад 30% європейського ринку. Повністю залежали від «Азовсталі» італійські та британські заводи «Метінвесту».

ММК ім. Ілліча у 2019 році запустив новий комплекс МБЛЗ №4. «Метінвест» інвестував у проєкт, який не мав аналогів в Україні, $150 млн.

В Європі група «Метінвест» володіє кількома активами. Зокрема у Болгарії знаходиться завод Promet Steel потужністю 500 000 т металопрокату на рік, в Італії – Metinvest Trametal та Ferriera Valsider сумарною потужністю 1,2 млн т на рік. У Великій Британії групі належить завод Spartan UK, який може випускати 200 000 т прокату на рік.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні