Категорія
Новини
Дата

MIGA виділило $30 млн Україні на реалізацію пілотного проєкту зі страхування інвестицій – Шмигаль

1 хв читання

Багатостороннє агентство з гарантування інвестицій (MIGA) виділило Україні $30 млн на реалізацію пілотного проєкту зі страхування інвестицій. Кабмін налаштований на максимальне сприяння залученню інвестицій і зменшує втручання держави в економіку, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на відкритті V Українсько-німецького економічного форуму в Берліні.

⚡️Інвестуйте у свої знання з сайтом Forbes. Лише з 18 по 21 липня знижка 40% за промокодом FLASH. Отримайте доступ до матеріалів, які формують лідерів. Підписуйтеся.

Ключові факти

  • Очільник уряду зауважив, що Україна працює над мінімізацією військових ризиків для інвесторів. Зокрема, вже налагоджена співпраця з MIGA.
  • «MIGA має успішні кейси в країнах, де велися терористичні дії. Агентство виділило Україні $30 млн на реалізацію пілотного проекту зі страхування інвестицій. Ми продовжимо й будемо нарощувати цю роботу з усіма страховими агентствами Європи та світу», — додав Шмигаль.
  • За словами прем’єра, Україна також розраховує, що Міжнародна фінансова корпорація (IFC) винесе на затвердження Ради директорів Світового банку пакет фінансової допомоги для залучення інвесторів.
  • Шмигаль зауважив, що для сприяння інвестиціям Україна відновила приватизацію, поглиблює дерегуляцію, створює умови для швидких інвестицій. Також урядом подано зміни до закону про так званих «інвестиційних нянь», що розширює коло потенційних інвесторів.
  • Премʼєр-міністр повідомив, що «Україна сформувала широке інвестиційне меню – понад 500 інвестпроєктів та можливостей у 10 галузях економіки із загальним потенціалом на суму понад $400 млрд».

Контекст

Нещодавно Світовий банк інвестував в Україну вперше з початку війни. Так, Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до структури Світового банку, виділила $30 млн для інвестицій в Україну та Молдову.

Horizon Capital зазвичай інвестує приблизно по $10–30 млн в компанії з вартістю приблизно $50–150 млн. Інвестфонд зосереджується на підприємствах секторів інформаційних технологій (ІТ), електронної комерції, інноваційних споживчих товарів і фінтех-секторі.

Очікується, що разом з IFC до інвестування в Україну найближчим часом приєднаються й інші потенційні інвестори, серед яких такі банки і фонди: Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Німецька корпорація з інвестицій та розвитку (DEG), Швейцарський інвестиційний фонд для ринків, що розвиваються (SIFEM), Голландська фінансова компанія для країн, що розвиваються (FMO), Western NIS Enterprise Fund, Фонд Рокфеллера та інші.

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) із групи Світового банку планує у листопаді винести на раду директорів пакет про фінансування для України на $1 млрд. Також виноситься рішення про виділення коштів на фінансування дефіциту бюджету і відновлення інфраструктури.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні