Категорія
Новини
Дата

Місія МВФ розпочне роботу над новою програмою для України у жовтні – Шмигаль

Місія МВФ розпочне роботу над новою спеціальною програмою з Україною вже в жовтні, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль після зустрічі з керівницею Фонду Крісталіною Георгієвою в Нью-Йорку. 

Ключові факти

- Шмигаль повідомив, що домовився з керівництвом МВФ про початок у жовтні роботи над новою програмою.

- «Окреслили наступні кроки двосторонньої співпраці. Подякував Фонду та особисто пані Георгієвій за швидке реагування на виклики, що постали перед Україною через російську агресію, та за надання $1,4 млрд допомоги», – зазначив Шмигаль. 

- За словами премʼєра, МВФ залишається непохитним партнером України.

Контекст

Від початку військового вторгнення РФ програма stand-by була зупинена. У березні МВФ затвердив екстрене фінансування України у розмірі $1,4 млрд у рамках інструменту RFI, щоб допомогти задовольнити невідкладні потреби у витратах та помʼякшити наслідки війни. 

Україна очікує до кінця 2022 року отримати нову програму з МВФ на $15–20 млрд, заявляв голова НБУ Кирило Шевченко. Україна сподівається, що буде надано до $20 млрд протягом двох або трьох років у формі угоди про резервне кредитування або механізм розширеного фінансування.

10 вересня премʼєр-міністр Денис Шмигаль назвав абсолютно пасивним відношення МВФ до України в умовах війни. 

12 вересня стало відомо, що МВФ шукає способи надання екстреного фінансування країнам, що зіткнулися з стрибками цін на продовольство, викликаних вторгненням Росії в Україну. 13 вересня президент Зеленський повідомив, що МВФ надасть Україні додаткове екстрене фінансування в сумі $1,4 млрд.

14 вересня Георгієва повідомила, що протягом наступних тижнів місія МВФ обговорюватиме нову програму з економічною групою України.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні