Категорія
Новини
Дата

Наземні дрони-камікадзе і боєприпаси. Міноборони уклало угоди на 3,7 млрд грн з українськими виробниками

2 хв читання

«Агенція оборонних закупівель» Міноборони уклала угоду з українським виробником на постачання наземних дронів-камікадзе, а також домовилася про постачання боєприпасів, повідомляє пресслужба відомства. Угоди підписали під час робочого візиту заступника міністра оборони Дмитра Кліменкова до Рівненщини.

На другому році повномасштабного вторгнення Росії український оборонно-промисловий комплекс (ОПК) зміг вирости втричі – до $3 млрд. Серед 500 оборонних компаній, які працюють на цьому ринку, 80% – приватні.

Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.

Ключові факти

  • Кліменков провів зустріч із місцевими виробниками озброєння та техніки, сторони обговорили процедури контрактування та можливі обсяги поставок. «Агенція оборонних закупівель» уклала угоди на постачання дронів і боєприпасів.
  • Міноборони зазначає, що працює над тим, щоб забезпечити стабільне постачання не лише безпілотних літальних апаратів, а й наземних дронів-камікадзе, які мають стати потужним інструментом у руках військових. 
  • «Ці дрони є важливою складовою нашої оборонної стратегії, оскільки вони можуть ефективно виконувати завдання з ураження ворога», – зазначив Кліменков.
  • За словами директорки «Агенції оборонних закупівель» Марини Безрукової, держава продовжує купувати в українських виробників найнеобхідніше озброєння для ЗСУ: від боєприпасів до сучасних технологічних рішень, як наземні дрони. 
  • «Усього в межах цього візиту ми уклали угоди на понад 3,7 млрд грн», – повідомила вона.

Контекст

З 1 грудня 2023 року в Україні працює нова система закупівель для Збройних сил України, розроблена за принципами НАТО. Раніше всі повноваження щодо закупівель були зосереджені в Департаменті ресурсного забезпечення Міноборони. Нова система закупівель складається з двох рівнів. На першому рівні – Департамент політики закупівель Міноборони, на другому – два новостворених держпідприємства, які безпосередньо займатимуться закупівлями: «Агенція закупівель у сфері оборони» (ДП «Державний оператор тилу») та «Агенція оборонних закупівель». 

Наприкінці січня 2024-го Марина Безрукова очолила «Агенцію оборонних закупівель», до цього вона сім років працювала у Національній енергетичній компанії «Укренерго», де пройшла шлях від начальниці відділу до членкині правління. 

За перший квартал 2024-го агенція законтрактувала більше озброєння, ніж за весь попередній рік, повідомила Безрукова. Всього за 2024-й агенція уклала контрактів на 237 млрд грн, більше 70% суми укладених угод припадає на контракти з українськими виробниками.

Український держбюджет покриває менше третини спроможностей українських виробників – на закупівлю озброєння в держбюджеті цьогоріч передбачено лише $6 млрд із необхідних $20 млрд, розповідав 13 квітня Олександр Камишін, міністр стратегічних галузей промисловості.

Українські компанії випускають дрони, артилерійські установки, бронетехніку та майже опанували виробництво натівських артилерійських снарядів калібру 155 мм. У 2024-му український ОПК може виробляти впʼятеро більше. Детальніше про це читайте тут.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд