25 найбільших інвесторів країни
Оператор української енергосистеми ультимативно збільшив інвестиції під час війни. Причина – регулярні обстріли РФ підстанцій «Укренерго» і необхідність їх відновлювати. «Гра в те, хто буде швидшим: росіяни, знищуючи наші енергооб’єкти, чи ми, відновлюючи їх», – каже СЕО компанії Володимир Кудрицький.
Протягом двох років війни «Укренерго» переважно спрямовувало кошти, передбачені на капітальне будівництво та модернізацію, на від- новлення підстанцій та будівництво захисних об’єктів.
Інвестпрограма 2024-го на 4,4 млрд грн уперше за час війни пе- редбачала кошти не тільки на відновлення. 60% грошей планувалося спрямувати на будівництво нових енергообʼєктів, серед яких нова лінія електропередачі для торгівлі електроенергією з Румунією та посилення надійності живлення Одеської області.
Наприкінці березня Росія відновила масовані обстріли української енергетики. Інвестпрограму, ймовірно, знову доведеться переглянути.
Топ інвестиційних проєктів 2023 року
– Реконструкція лінії електропередачі між Україною та Польщею Хмельницька АЕС – Жешув на 1000 МВт. Проєкт значно розширить можливості торгівлі електроенергією України з ЄС. Вартість – 238,6 млн грн.
25 найкращих роботодавців для ветеранів
Менеджер з медичного страхування в «Укренерго» Дмитро Поліщук демобілізувався у званні старшого лейтенанта з відзнакою «Срібний хрест». Як і інші ветерани «Укренерго», Поліщук брав участь у розробці програми реінтеграції ветеранів.
Її найсильніший елемент, на думку директорки з управління персоналом компанії Людмили Єропкіної, – програма медичної допомоги. «Розширений медичний скринінг, додаткове фінансування програм зі стоматології і лікування хронічних захворювань, які загострюються або виникають на тлі поранень або виснаження», – описує Єропкіна.
Інша важлива складова – залученість топменеджменту. Лідери компанії вчаться психологічної підтримки і зустрічаються з ветеранами, аби почути про потреби напряму. «Головні запити демобілізованих – юридичний, психологічний і медичний супровід та підтримка сімей», – підсумовує Єропкіна.