Категорія
Новини
Дата

OpenAI вирішила відмовитися від некомерційної основи і стати корпорацією – Reuters

1 хв читання

Розробник ChatGPT, компанія OpenAI, працює над планом реструктуризації свого основного бізнесу в комерційну корпорацію, яка більше не контролюватиметься її некомерційною радою. Про це пише Reuters із посиланням на осіб, знайомих із цим питанням. OpenAI розраховує, що це зробить компанію більш привабливою для інвесторів.

Деталі

  • Некомерційна організація OpenAI продовжить своє існування і володітиме міноритарним пакетом акцій у комерційній компанії, зазначили співрозмовники агентства. 
  • У межах реструктуризації гендиректор Сем Альтман уперше отримає акціонерний капітал у комерційній компанії з можливою оцінкою в $150 млрд, оскільки вона намагається зняти обмеження на прибутковість для інвесторів, додали джерела.
  • Запропонована корпоративна структура свідчить про значні зміни в управлінні однією з найважливіших компаній зі штучного інтелекту, зазначило агентство. План ще узгоджується з юристами та акціонерами. Строки завершення реструктуризації поки що невизначені.

Контекст

OpenAI веде переговори про новий раунд фінансування на суму $6,5 млрд, у рамках якого розраховує отримати оцінку в $150 млрд за умови, що змінить свою корпоративну структуру.

Напередодні стало відомо, що головна технічна директорка Міра Мураті, віцепрезидент з досліджень Баррет Зоф та головний науковий співробітник Боб Макгрю оголосили про вихід з компанії.

За рік OpenAI пережила низку гучних виходів. Лише двоє з 11 засновників OpenAI залишилися в компанії. Мураті, Зоф і Макгрю є останніми з менедженту OpenAI, які оголосили про свій вихід з компанії. У серпні співзасновник OpenAI Джон Шульман заявив, що приєднався до конкуруючої компанії ШІ Anthropic, а інший співзасновник Грег Брокман – що бере відпустку до кінця року. 

Третій співзасновник, головний науковий співробітник Ілля Суцкевер, залишив OpenAI у травні.

За словами колишніх і нинішніх співробітників, доки стартап намагався оговтатися від нестабільності, виник розкол з приводу комерціалізації компанії та необхідності розробляти продукти, які б вона могла монетизувати.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд