У Пентагоні заявили, що зможуть спрямувати на озброєння для України на $6 млрд більше, ніж передбачалося, що пов'язано з бухгалтерськими помилками, пише Bloomberg. Чиновники заявляють, що вартість зброї, відправленої в Україну, було завищено.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Міністерство оборони США завищило вартість зброї, відправленої зі своїх запасів, на $2,6 млрд у 2022 фінансовому році та на $3,6 млрд у 2023 фінансовому році, загалом на $6,2 млрд, заявила заступниця офіційного представника Пентагона Сабріна Сінгх.
- «Це просто повернеться до скарбнички грошей, які ми виділили Україні», – сказала представниця Міноборони США, додавши, що це не змінює загальної суми підтримки, санкціонованої Конгресом.
- Сінгх пояснила помилку «невідповідностями щодо оцінки обладнання», оскільки військові служби використали «відновлювальну вартість» для обладнання, переданого Україні, а не «чисту балансову вартість».
- Попередні звіти вказували на різницю в оцінці у діапазоні $3 млрд.
Контекст
Адміністрація президента США Джо Байдена 13 червня оголосила про надання Україні нового пакету військової допомоги на $325 млн. Байден підписав меморандум про скорочення озброєнь, які прямують на допомогу Україні, йдеться в повідомленні пресслужби Пентагону.
Загалом із початку великої війни США оголосили про військову допомогу Україні на суму близько $35 млрд.
Нещодавно президент Джо Байден у розмові з журналістами повідомив, що США продовжують вивчати можливість передачі Україні далекобійних ракет ATACMS. За його словами, це «питання все ще у грі». Українська влада неодноразово просила у США ракети ATACMS дальністю близько 300 км, але поки що безрезультатно.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.