Категорія
Новини
Дата

Перший караван з українським продовольством вийшов із портів Одеса та Чорноморськ

1 хв читання

Сьогодні зранку з портів Одеса та Чорноморськ вийшов перший караван з українським продовольством, написав у Facebook міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Таким чином поновлено судноплавство з порту Чорноморськ.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET – 57 000 т української кукурудзи, яка прямує до Туреччини, Великої Британії та Ірландії.
  • Мінінфраструктури має надію забезпечити здатність портів опрацьовувати понад 100 суден на місяць. «Хоча «зерновий коридор» уже запрацював на вихід, нашою ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки», – зазначив Кубраков. 
  • Україна отримує заявки судновласників, які готові заходити в порти під завантаження, і перший захід очікується вже 6 серпня. 
  • За словами Кубракова, мета – три й більше млн т експорту агропродукції щомісяця з портів Одеса, Чорноморськ та Південний.
  • «Такі кроки потрібні не тільки українській економіці, але й світу. Чим швидше ми зуміємо вивезти 20 млн т минулорічного врожаю та розпочати експорт нового, тим швидше покращиться продовольча ситуація у світі», – додав міністр.

Контекст

22 липня в Туреччині підписано угоду про вивезення зерна та іншого продовольства з портів України. Також у Стамбулі розпочав роботу Спільний координаційний центр, який здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів» відповідно до угоди про експорт продовольства з портів України.

29 липня президент Володимир Зеленський разом з іноземними послами відвідав порт Чорноморськ, де заявив, що Україна готова до експорту зерна.

1 серпня вперше від початку повномасштабної війни вийшло судно з Одеського порту з українським продовольством. Йдеться про судно Razoni, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Триполі в Лівані.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні