Російський мільярдер Алішер Усманов /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Поліція Німеччини проводить обшуки на яхті російського мільярдера Усманова

Російський мільярдер Алішер Усманов Фото Getty Images

Поліція Німеччини, яка розслідує звинувачення у відмиванні грошей проти російського мільярдера Алішера Усманова, обшукала моторну яхту на півночі країни, пише Reuters із посиланням на місцеву прокуратуру.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Прокуратура не озвучила ані назву яхти, ані її власника, але описала його як «69-річного російського бізнесмена» і заявила, що він став обʼєктом того ж розслідування, що й минулого тижня, коли поліція провела обшук на віллі на березі озера Тегернзее.
  • У заяві пресслужби Усманова відкидаються усі звинувачення проти нього як «необґрунтовані та наклепницькі».
  • Усманов перебуває в списку санкцій ЄС, який заморожує його активи і забороняє йому подорожувати блоком через звʼязки з РФ.
  • Прокуратура заявила, що власник яхти підозрюється у проведенні фінансових операцій на мільйони євро в період з 2017 до 2022 року з метою приховування походження коштів, отриманих внаслідок кримінальних злочинів, зокрема ухилення від сплати податків.
  • Усманов активно працює у низці секторів бізнесу і перебуває в центрі двох окремих розслідувань його фінансів у Німеччині.
  • Минулого тижня телекомпанія NDR повідомила, що 156-метрову яхту Dilbar, яка, за твердженням влади, належить сестрі Усманова, яка також перебуває під санкціями, вночі відбуксували з порту Гамбурга до Бремена. Федеральне управління кримінальної поліції заявило, що судно коштує €0,5 млрд.

Контекст

Алішер Усманов перебуває під санкціями США, Британії та ЄС. Він шостий у Росії за статками, власник «Металоінвеста» та «МегаФона». Його статки впали з $21,6 млрд до $18,9 млрд після запровадження санкцій. Раніше Німеччина арештувала супер’яхту Усманова Dilbar, її вартість оцінювали у $750 млн.

Навесні Усманов оскаржив рішення ЄС щодо запровадження проти нього жорстких санкцій у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Усманов подав апеляцію до Генерального суду ЄС 29 квітня, в якій просив призупинити дію санкцій, доки судді не ухвалять остаточне рішення. 

21 вересня співробітники Федерального управління кримінальної поліції Німеччини та відділу податкових розслідувань обшукали кілька обʼєктів нерухомості, що належать російському мільярдеру Алішеру Усманову, неподалік від Мюнхена. Метою рейду був пошук доказів у раніше закритих справах проти Усманова за підозрою щодо порушення закону про зовнішню торгівлю, відмивання грошей та ухилення від сплати податків. 

Getty Images

21 вересня співробітники Федерального управління кримінальної поліції Німеччини та відділу податкових розслідувань обшукали кілька обʼєктів нерухомості, що належать російському мільярдеру Алішеру Усманову, неподалік від Мюнхена. Фото Getty Images

За останні кілька місяців Управління боротьби з тяжкими злочинами та організованою злочинністю зібрало майже 100 звітів про підозри у відмиванні грошей з банків, які, як стверджується, мають відношення до операцій Усманова. Згідно з інформацією Spiegel, у період з 2014 по 2022 рік Усманов ухилявся від податків на доходи та подарунки на загальну суму близько €555 млн. Правоохоронці вважають підприємця платником податків у Німеччині, тому що з 2014 Усманов в основному проживає в Тегернзее. Іноді він також мешкав у розкішному мюнхенському районі Богенхаузен.

Після викриттів, повʼязаних із «Панамськими документами», стало відомо, що підприємець міг приховати значні активи та прибуток від приросту капіталу за допомогою складних офшорних конструкцій та непрозорих холдингів компаній. Наприклад, Усманов вважається співвласником компанії, що зареєстрована на Віргінських островах. У 2014 році частину його власності там придбав інший підприємець, і Усманов відповідно мав би сплатити до німецького бюджету податок у сотні мільйонів євро, але невідомо, чи зробив це. Також Усманов міг приховувати від німецьких податкових органів значні дивіденди від своїх акцій у Росії. 

Станом на 16 вересня Німеччина заморозила російські активи на суму щонайменше €4,88 млрд, пише Spiegel.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні