Категорія
Новини
Дата

Половина бізнесів закінчили січень-жовтень з фінпоказниками, нижчими за очікувані – дослідження Advanter Group

2 хв читання

Половина українських компаній (51,2%) вказують на нижчі за очікувані фінансові показники за десять місяців поточного року, про це свідчить дослідження проведене Advanter Group у період з 8 до 22 листопада. Загалом опитано 562 власників та CEO бізнесу. Бізнес зазначає, що найбільше заважає відновленню непрогнозованість розвитку ситуації в Україні.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • Індекс активності бізнесу (Ukrainian Business Index) станом на серпень цього року становить 36,3 (зі 100 можливих). Індекс впав у порівнянні з червнем (38,2), але він лишається вищим за локальний мінімум вересня 2022 року (33,9).
Половина бізнесів закінчили січень-жовтень з фінпоказниками, нижчими за очікувані – дослідження Advanter Group /Фото 1

Інфографіка: Advanter Group

  • За результатами першого півріччя 9,6% підприємств повністю або майже повністю зупинили роботу. У серпні цей показник становив 12,8%.
  • Відповідно до дослідження, 13,8% підприємств вказали на зростання обсягів робіт порівняно з планом, 25,5% підприємств діють в межах запланованих показників на рік. Водночас 51,2% закінчили десять місяців з фінансовими показниками, нижчими за очікувані. 
Половина бізнесів закінчили січень-жовтень з фінпоказниками, нижчими за очікувані – дослідження Advanter Group /Фото 2

Інфографіка: Advanter Group

  • Середньозважений очікуваний показник оборотів бізнесу у 2023-му проти 2022 року показав зростання до +6,3%.
Половина бізнесів закінчили січень-жовтень з фінпоказниками, нижчими за очікувані – дослідження Advanter Group /Фото 3

Інфографіка: Advanter Group

  • Згідно із опитуванням, найбільше заважає бізнесу у відновленні непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та на внутрішньому ринку (53,6%), відсутність достатньої кількості платоспроможних клієнтів (51,7%). Також вагомим факторами є непередбачуваність дій держави (42,3%) та відсутність достатньої кількості кваліфікованих працівників (32,4%). 
Половина бізнесів закінчили січень-жовтень з фінпоказниками, нижчими за очікувані – дослідження Advanter Group /Фото 4

Інфографіка: Advanter Group

  • Серед найбільш пріоритетних завдань для влади підприємці вважають знищення корупції, покращення доступу до кредитних ресурсів, проведення судової та податкової реформ.

Контекст

У серпневому дослідженні Advanter Group український малий і середній бізнес вказував на незначне покращення умов для ведення бізнесу, зокрема, МСБ очікував на зростання оборотів. Проте, підприємці не бачили перспектив покращення економічної ситуації і ділового середовища в найближчі місяці.

У вересні Європейська Бізнес Асоціація провела восьме щорічне опитування компаній-членів щодо їхніх очікувань на наступний рік. Результат цього року – бізнес зі значно більшим оптимізмом закінчує рік, ніж було у 2022-му. Наприкінці 2022-го зростання бізнесу наступного року очікували 47% опитаних ЄБА компаній, то наразі цей показник становить 58%. Частка менеджерів, що прогнозують негативну динаміку, скоротилася з 25% до 13%. Такий самий тренд видно за всіма показниками – від планів розширення штату та підвищення зарплат до середнього чеку нових інвестицій.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні