Категорія
Новини
Дата

Польща подала новий позов до «Газпрому». Вимагає відсотки за переплату за постачання у 2014–2020 роках

Польська державна компанія PGNiG вимагає виплати відсотків по $1,5 млрд переплати за постачання у 2014–2020 роках. Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на компанію.

Ключові факти

  • «31 березня 2022 року PGNiG SA направила «Газпрому» запит про порушення арбітражного розгляду у звʼязку з її вимогою про виплату відсотків за сумою, переплаченою PGNiG SA за природний газ, поставлений у період з листопада 2014 року по лютий 2020 року. PGNiG очікує відповіді «Газпрому» на звернення до арбітражу», – йдеться у звіті польської держкомпанії.
  • Зазначається, що раніше PGNiG вже ініціювала арбітражний розгляд проти ПАТ «Газпром» та «Газпром експорт», вимагаючи перегляду ціни за газ.
  • У 2020 році Стокгольмський арбітраж ухвалив скоригувати формулу ціни за контрактом, але рішення про ретроактивну зміну формули ціни з нафтової привʼязки на біржовий індекс зіграло на користь «Газпрому», коли наприкінці 2020 і 2021 року ціни на хабах почали зростати до небувалих значень.

Контекст

31 березня президент РФ Путін підписав указ, який зобовʼязує «недружні» країни розраховуватися за російський газ у рублях. Натомість ЄС та країни G7 відкинули вимоги РФ.

«Газпром» повністю зупинив постачання газу компаніям «Булгаргаз» (Болгарія) та PGNiG (Польща). Перед цим країни відмовилися платити за поставки в рублях. 

Десять компаній у ЄС відкрили рублеві рахунки у Газпромбанку, як того вимагає Кремль, при цьому чотири з них вже провели оплату в рублях, повідомив Bloomberg з посиланням на джерело, близьке до «Газпрому».

Європейський Союз активізує співпрацю з африканськими країнами, щоб позбутися залежності від імпорту російського природного газу, писав Bloomberg. Вже цього року ЄС планує скоротити імпорт газу на дві третини.

Матеріали по темі