Категорія
Новини
Дата

Продажі Apple можуть впасти на $8 млрд у цьому кварталі через перебої в логістиці й Covid-19 у Китаї

Apple у поточному кварталі може зіткнутися з проблемами через перебої в логістиці та викликане локдаунами в Китаї закриття заводів, що призведе до скорочення продажів на суму до $8 млрд. Про це аналітикам заявив фінансовий директор Apple Лука Маестрі, пише Financial Times.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про те, як Київстар та Vodafone постраждали від війни

Ключові факти

  • «Обмеження постачання, викликані перебоями, повʼязаними з COVID, та загальногалузевим дефіцитом кремнію, впливають на нашу здатність задовольняти попит клієнтів на нашу продукцію. Ми очікуємо, що ці обмеження становитимуть від $4 млрд до $8 млрд, що значно більше, ніж у березневому кварталі», — зазначив Маестрі.
  • За його словами, ковідні обмеження можуть також позначитися на попиті на техніку Apple у Китаї.
  • На цьому тлі акції компанії, які закрили торги у плюсі (+4,5%), вже після закриття подешевшали на 4,69% та на мінімумі коштували $155,97 за шт. Пізніше папери частково відіграли падіння і торгувалися в районі $160, але вже не піднімалися вище ціни закриття ($163,64).
  • «Ковід важко передбачити», — сказав Тім Кук, виконавчий директор Apple. «І я думаю, що зараз ми робимо розумну роботу, орієнтуючись у складному середовищі», — додав він.
  • Доходи Apple, згідно зі звітом за перший квартал 2022 року, зросли на 9% у річному вираженні і становили $97,3 млрд. Результати компанії за цим показником помітно перевищили очікування аналітиків, які очікували на доходи на рівні $94,1 млрд, пише FT.

Контекст

Влада Китаю запровадила жорсткий локдаун 13 березня 2022 року через різкий стрибок захворюваності на COVID-19. За даними агентства AFP, 13 березня в Китаї було зареєстровано найбільшу кількість заражень коронавірусом з початку пандемії. У 19 регіонах країни за добу було інфіковано 3100 людей.

У мегаполісі Шанхай, де проживає близько 26 млн людей, запровадили жорсткі обмеження. Було закрито більшість підприємств, ринків та магазинів, людям заборонили виходити з дому. У місті через брак курʼєрів виникла проблема з доставкою продовольства та товарів першої необхідності мешканцям.

Низка керівників китайських автомобільних і апаратних компаній висловили занепокоєння з приводу перебоїв у ланцюжках поставок минулого тижня, оскільки все більше регіонів оголосили про суворіші заходи профілактики після повідомлень про місцеві випадки COVID-19. Серед них технологічний центр виробництва в Куньшані та Чженчжоу.

Локдаун у Шанхаї поставив під загрозу виробництво Apple, оскільки карантин призводить до затримок постачання. Роботу заводів трьох ключових постачальників компанії в Шанхаї – Pegatron, Quanta та Compal – було припинено через карантин, який запровадили після нового спалаху коронавірусу в місті.

«Apple може розглянути перенаправлення замовлень з Pegatron на Foxconn, але ми очікуємо, що обсяг може бути обмеженим через логічну проблему і складність із налаштуванням обладнання», – сказав старший аналітик Isaiah Research Едді Хан. За його словами, за найгіршого сценарію, якщо карантин триватиме понад два місяці й Apple не перенесе виробництво, Pegatron може не випустити 6–10 млн iPhone, писав раніше Bloomberg.

Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні