Категорія
Новини
Дата

Прямі збитки інфраструктури від війни зросли до $135,9 млрд. З вересня найбільше постраждала енергетика – KSE

Загальна сума прямих задокументованих збитків, завданих інфраструктурі України війною, станом на листопад складає $135,9 млрд, ідеться в новому звіті аналітичної команди Київської школи економіки (KSE). Порівнюючи з вересневим звітом, найбільше збитків завдано енергетичній інфраструктурі.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • За даними звіту, сума збитків промисловим підприємствам зросла на $3 млрд та складає $13 млрд. Це третя завбільшки стаття збитків інфраструктури. Збитки енергетичної інфраструктури зросли до $6,8 млрд. Очікується, що сума збитків може бути вищою, оскільки наразі відсутня повна інформація про стан українських підприємств, розташованих на тимчасово окупованих територіях, та детальна інформація про збитки, завдані інфраструктурі енергетики країни, зазначають аналітики.
  • Також на $2 млрд – до $52,5 млрд – зросли збитки, завдані житловому фонду. Наразі частка житлового фонду в загальному обсязі збитків складає 38,6%. 
  • У пʼятірці найбільш постраждалих регіонів за руйнуваннями житлового фонду Донецька, Київська, Луганська, Чернігівська та Харківська області. У Донецькій області зруйновано 78 700 будинків на $14,3 млрд. Збитки Київщини від руйнувань та пошкоджень 22 800 житлових будинків складають $8,2 млрд. У столиці за час війни зруйновано та пошкоджено 348 житлових будинків, переважна більшість яких багатоквартирні, – на $0,9 млрд.
  • Сума збитків інфраструктури зросла до $35,6 млрд, їх частка складає 26,2% у загальному обсязі. З них $26,6 млрд – унаслідок прямого руйнування доріг, ще $4,4 млрд – збитки «Укрзалізниці» від війни. 
  • За даними Мінінфраструктури, внаслідок ракетних обстрілів Росії пошкоджено 592 об’єкти теплопостачання: 444 котельні, 13 ТЕЦ, сім ТЕС та 128 центральних теплових пунктів. З них уже відновлено майже 300 обʼєктів теплопостачання.
Прямі збитки інфраструктури від війни зросли до $135,9 млрд. З вересня найбільше постраждала енергетика – KSE /Фото 1
Прямі збитки інфраструктури від війни зросли до $135,9 млрд. З вересня найбільше постраждала енергетика – KSE /Фото 2
Прямі збитки інфраструктури від війни зросли до $135,9 млрд. З вересня найбільше постраждала енергетика – KSE /Фото 3
Попередній слайд
Наступний слайд

Контекст

З вересня країна-агресор зосередилася переважно на ракетних обстрілах енергетичної інфраструктури України. 5 грудня РФ завдала восьмого масованого удару по енергетичних обʼєктах. Загалом було випущено понад 70 ракет, з яких збито більш як 60, повідомило командування Повітряних сил ЗСУ. 

Були влучання в енергооб’єкти у Київській, Вінницькій, Одеській областях. Коментуючи чергову ракетну атаку, премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що орієнтовна вартість екстреної підтримки електроенергетики оцінюється в $500 млн. «Орієнтовна вартість екстреної підтримки сектору централізованого теплопостачання оцінюється ще в $500 млн», – сказав він.

За словами очільника уряду, через останні атаки РФ на електроенергетичну систему половину енергетичної інфраструктури України було пошкоджено. Це призвело до застосування планових та позапланових відключень електроенергії в країні. 

Загальні потреби щодо відбудови й відновлення України оцінюються у $349 млрд станом на 1 червня 2022 року. За попередніми оновленими оцінками Світового банку та уряду України, потреби на відбудову зростуть до $500–600 млрд. 

За результатами Міжнародної конференції солідарності в Парижі, яка відбулася 13 грудня, Україні вдалося зібрати €1 млрд. Зокрема, €450 млн із цієї суми підуть на енергетику.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні