Загальна сума прямих задокументованих збитків, завданих інфраструктурі України війною, станом на листопад складає $135,9 млрд, ідеться в новому звіті аналітичної команди Київської школи економіки (KSE). Порівнюючи з вересневим звітом, найбільше збитків завдано енергетичній інфраструктурі.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- За даними звіту, сума збитків промисловим підприємствам зросла на $3 млрд та складає $13 млрд. Це третя завбільшки стаття збитків інфраструктури. Збитки енергетичної інфраструктури зросли до $6,8 млрд. Очікується, що сума збитків може бути вищою, оскільки наразі відсутня повна інформація про стан українських підприємств, розташованих на тимчасово окупованих територіях, та детальна інформація про збитки, завдані інфраструктурі енергетики країни, зазначають аналітики.
- Також на $2 млрд – до $52,5 млрд – зросли збитки, завдані житловому фонду. Наразі частка житлового фонду в загальному обсязі збитків складає 38,6%.
- У пʼятірці найбільш постраждалих регіонів за руйнуваннями житлового фонду Донецька, Київська, Луганська, Чернігівська та Харківська області. У Донецькій області зруйновано 78 700 будинків на $14,3 млрд. Збитки Київщини від руйнувань та пошкоджень 22 800 житлових будинків складають $8,2 млрд. У столиці за час війни зруйновано та пошкоджено 348 житлових будинків, переважна більшість яких багатоквартирні, – на $0,9 млрд.
- Сума збитків інфраструктури зросла до $35,6 млрд, їх частка складає 26,2% у загальному обсязі. З них $26,6 млрд – унаслідок прямого руйнування доріг, ще $4,4 млрд – збитки «Укрзалізниці» від війни.
- За даними Мінінфраструктури, внаслідок ракетних обстрілів Росії пошкоджено 592 об’єкти теплопостачання: 444 котельні, 13 ТЕЦ, сім ТЕС та 128 центральних теплових пунктів. З них уже відновлено майже 300 обʼєктів теплопостачання.
Контекст
З вересня країна-агресор зосередилася переважно на ракетних обстрілах енергетичної інфраструктури України. 5 грудня РФ завдала восьмого масованого удару по енергетичних обʼєктах. Загалом було випущено понад 70 ракет, з яких збито більш як 60, повідомило командування Повітряних сил ЗСУ.
Були влучання в енергооб’єкти у Київській, Вінницькій, Одеській областях. Коментуючи чергову ракетну атаку, премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що орієнтовна вартість екстреної підтримки електроенергетики оцінюється в $500 млн. «Орієнтовна вартість екстреної підтримки сектору централізованого теплопостачання оцінюється ще в $500 млн», – сказав він.
За словами очільника уряду, через останні атаки РФ на електроенергетичну систему половину енергетичної інфраструктури України було пошкоджено. Це призвело до застосування планових та позапланових відключень електроенергії в країні.
Загальні потреби щодо відбудови й відновлення України оцінюються у $349 млрд станом на 1 червня 2022 року. За попередніми оновленими оцінками Світового банку та уряду України, потреби на відбудову зростуть до $500–600 млрд.
За результатами Міжнародної конференції солідарності в Парижі, яка відбулася 13 грудня, Україні вдалося зібрати €1 млрд. Зокрема, €450 млн із цієї суми підуть на енергетику.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.