Категорія
Новини
Дата

Rocket припинила роботу в Європі. Стартапу бракує фінансування

Український сервіс доставки Rocket припинив роботу на шести європейських ринках через нестачу фінансування, повідомив AIN.UA. Стартап продовжить працювати в Україні.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Rocket припиняє роботу в містах Нідерландів, Франції, Португалії, Іспанії, Угорщині та Кіпру. На них компанія вийшла у кінці 2020 та протягом 2021 року. Сервіс продовжує роботу в Україні.
  • Нестача фінансування – основна причина закриття європейських ринків. Через це на початку лютого компанія також скоротила 50 із 500 працівників і зрізала маркетинові бюджети.
  • Перший інвестор Rocket Тімур Рохлін зараз перебуває під домашнім арештом в Ізраїлі, де очікує на рішення про екстрадицію до Німеччини. Там його підозрюють в організації великої шахрайської схеми, у межах якої мешканці Німеччини виманювали гроші на фіктивну торгівлю. Сума задокументованих збитків становить понад €9 млн. У Рохліна два паспорти: України та Ізраїлю.

Контекст

Тімур Рохлін, 32, перебував в Ізраїлі під вартою з кінця 2021 року. За версією німецького слідства, він мав стосунок до шахрайської схеми, де іноземних громадян переконували інвестувати через спеціальні сайти у купівлю-продаж банківських металів, іноземної валюти, криптовалюти, цінних паперів та інших активів. З 2018-го по 2020 рік кол-центри, через які переконували інвесторів, працювали у Софії (Болгарія) та Белграді. Гроші перекачували через заплутану систему компаній, що знаходились в Україні, Швейцарії, Румунії, Чехії та Гонконзі. Потім вони надходили на особисті рахунки Рохліна та його батька.

Восени 2021 року прокуратура заарештувала майно та нерухомість Рохліна в Україні. Наприклад, до Німеччини як «докази» відправили два автомобілі з багатої особистої колекції Рохліна вартістю понад €1 млн.

Тімур Рохлін придбав контрольну частку у сервісі доставки Rocket у 2019 році і залишився його єдиним інвестором. Пізніше частка перейшла його батьку Ігорю. Двоє засновників проєкту – Олексій Юхимчук, 35, та Станіслав Дмитрик, 32, – мають по 7% акцій компанії, писав раніше Forbes. 

У грудні 2020-го українська служба доставки «Ракета» змінила назву на зрозумілу іноземцям Rocket. Стартап взяв напрям на десятку європейських країн за рік та протягом 2021-го вийшов на сім ринків. Проте згодом плани змінилися. «Скорочення фінансування було достатньо різким процесом. Ми не можемо знати, з чим це пов’язано», – говорив у лютому 2022 року співзасновник Олексій Юхимчук. На скільки скоротилися дотації Рохліна, стартап не розголошує – «критичного скорочення не відбулося, точно не у два чи три рази».

Зараз засновники Rocket запевняють, що роблять все можливе, «аби зберегти бізнес в Україні і продовжити розвиток». Компанія працює на самозабезпеченні, і щоб знизити витрати, скоротила людей та скасувала послугу нічної доставки. Засновники шукають нового інвестора.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні