Категорія
Новини
Дата

Росія має труднощі з продажем нафти до Індії на тлі санкцій США, поставки 9 млн барелів під загрозою – Bloomberg

Морські поставки нафти з Росії скорочуються другий тиждень, а труднощі з продажем Індії ключового сорту нафти «Сокол» призведуть до подальшого утруднення потоків нафти наступного тижня, пише Bloomberg.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Москва щосили намагається доставити свою нафту «Сокол» до Індії, основний ринок збуту нафти, що видобувається в рамках проекту «Сахалін-1», при цьому нафтопереробні заводи країни побоюються порушення санкцій США і скаржаться, що ця нафта є надто дорогою порівняно з альтернативами.
  • Хоча дві партії нафти були нещодавно доставлені до Індії після більш ніж двомісячної перерви, труднощі Росії, схоже, далекі від завершення, оскільки ще як мінімум 13 партій загальним обсягом близько 9 млн барелів все ще перебувають на суднах.
  • Занепокоєння Москви посилюється тим, що всі сім спеціалізованих танкерів-човнів, які доставляють сиру нафту з експортного терміналу, тепер мають вантажі на борту, і жоден із них не може прийняти нові постачання. Відсутність вільних суден перешкоджатиме експорту «Сокола» як мінімум наступного тижня, а можливо, й довше.
  • Валова вартість експорту нафти з Росії знижується другий тиждень, впавши до $1,55 млрд за сім днів до 18 лютого з $1,67 млрд попереднього тижня. 

Контекст

Доходи Росії від експорту нафти у грудні впали до шестимісячного мінімуму. Розслідування США щодо дотримання санкцій трейдерами та власниками суден посилило тиск на російську нафту, свідчать дані Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Протягом кількох місяців Росія успішно ігнорувала обмеження, накопичивши великий тіньовий флот танкерів для транспортування своєї нафти покупцям у Китаї, Індії, Туреччині та Латинській Америці. Проте в останні місяці США посилили моніторинг дотримання обмежень, націлившись на пов’язаних з Росією трейдерів та судновласників за порушення порогу.

Доходи від видобутку та експорту нафти – головне джерело коштів для бюджету російського уряду, який обтяжений величезними витратами на війну в Україні та необхідністю підтримувати соціальні витрати перед президентськими виборами в березні.

Наприкінці січня стало відомо, що більше дюжини танкерів, завантажених 10 млн барелів російської сирої нафти сорту «Сокол», застрягли біля берегів Південної Кореї. Нафта досі не була продана через санкції США та проблеми з оплатою.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні