Категорія
Новини
Дата

Росія з початку літа почала бити по сонячних електростанціях, там знищені розподільчі пристрої

1 хв читання

З 1 червня росіяни почали завдавати ударів по українських сонячних електростанціях, повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук під час KIEF Talks.

У 2022 році СЕС займали близько 5% від загального обсягу генерації в Україні. Зараз цей відсоток значно вищий, але не за рахунок різкого збільшення площі сонячних панелей, а через те що інші види генерації зазнали втрат після російських атак, повідомляло «Укренерго».

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • За словами Сахарука, з 1 червня Росія знищила розподільчі пристрої декількох великих СЕС.
  • «Вони зараз не працюють, хоча ще тиждень назад вони нас рятували», – сказав виконавчий директор ДТЕК.

Контекст

До початку прицільних атак РФ по енергосистемі українські електростанції мали удвічі більше потужностей виробляти електроенергію. І у разі зростання споживання – включили в роботу додатковий енергоблок на теплоелектростанції.

Проте з 22 березня по 8 травня Росія розбила майже всі великі ТЕС масованими ракетно-дроновими атаками. Тож балансувати енергосистему тепловими блоками більше нема можливості.

Певний час швидко покривати споживання допомагали гідроелектростанції, які також суттєво пошкоджені російськими ракетами. За даними «Укргідроенерго», 8 травня Росія завдала значних уражень обʼєктам гідроенергетики, дві ГЕС було виведено з експлуатації

Також зараз почалась ремонтна кампанія на атомних електростанціях, щоб підготувати їх до зими. Імпорту електроенергії теж недостатньо, і через це вперше в історії української енергосистеми диспетчери мають настільки сильно покладатись на роботу СЕС. «Укренерго» прогнозувало, що в спекотні місяці графіки відключень електроенергії можуть бути жорсткішими через вище споживання. Окрім цього сильна спека негативно впливає на роботу сонячних панелей, і за надвисоких температур вироблення сонячної енергії буде нижчим. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні