З 1 червня росіяни почали завдавати ударів по українських сонячних електростанціях, повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук під час KIEF Talks.
У 2022 році СЕС займали близько 5% від загального обсягу генерації в Україні. Зараз цей відсоток значно вищий, але не за рахунок різкого збільшення площі сонячних панелей, а через те що інші види генерації зазнали втрат після російських атак, повідомляло «Укренерго».
Ключові факти
- За словами Сахарука, з 1 червня Росія знищила розподільчі пристрої декількох великих СЕС.
- «Вони зараз не працюють, хоча ще тиждень назад вони нас рятували», – сказав виконавчий директор ДТЕК.
Контекст
До початку прицільних атак РФ по енергосистемі українські електростанції мали удвічі більше потужностей виробляти електроенергію. І у разі зростання споживання – включили в роботу додатковий енергоблок на теплоелектростанції.
Проте з 22 березня по 8 травня Росія розбила майже всі великі ТЕС масованими ракетно-дроновими атаками. Тож балансувати енергосистему тепловими блоками більше нема можливості.
Певний час швидко покривати споживання допомагали гідроелектростанції, які також суттєво пошкоджені російськими ракетами. За даними «Укргідроенерго», 8 травня Росія завдала значних уражень обʼєктам гідроенергетики, дві ГЕС було виведено з експлуатації.
Також зараз почалась ремонтна кампанія на атомних електростанціях, щоб підготувати їх до зими. Імпорту електроенергії теж недостатньо, і через це вперше в історії української енергосистеми диспетчери мають настільки сильно покладатись на роботу СЕС. «Укренерго» прогнозувало, що в спекотні місяці графіки відключень електроенергії можуть бути жорсткішими через вище споживання. Окрім цього сильна спека негативно впливає на роботу сонячних панелей, і за надвисоких температур вироблення сонячної енергії буде нижчим.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.