Категорія
Новини
Дата

Росія знову наблизилася до дефолту. Мінфін РФ розрахувався за євробондами в рублях

Мінфін РФ заявив, що провів виплати за євробондами в рублях – в «рамках нової схеми обслуговування суверенного зовнішнього боргу, затвердженої президентським указом», пише «Інтерфакс».

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Кошти у загальній сумі 12,51 млрд руб. (еквівалент $234,85 млн) отримано платіжним агентом з єврооблігацій – АТ «Національний розрахунковий депозитарій».
  • Мінфін РФ вважає, що зобовʼязання виконано у повному обсязі.
  • У звʼязку з «невиконанням іноземними контрагентами своїх зобовʼязань щодо проведення платежів з обслуговування державного боргу РФ» Мінфін переходить на новий порядок виплат за єврооблігаціями, встановлений указом президента РФ від 22 червня, повідомило міністерство.
  • Аби не допустити невиконання боргових зобовʼязань, Мінфін переводитиме в НРД рублевий еквівалент суми відповідного платежу, йдеться у повідомленні.
  • Іноземні власники євробондів повинні будуть надати відмову від майбутніх претензій щодо платежу, виконаного за новою схемою, заявили в Мінфіні РФ.

Контекст

Росія має провести три виплати купонів 23–24 червня на загальну суму $400 млн. Крім того, наприкінці тижня настає крайній термін для пропущених виплат наприкінці травня: близько $100 млн застрягли через санкції, а грейс-період спливає ввечері 26 червня. Якщо РФ не доведе гроші до інвесторів до цього терміну, настане дефолт, пише Bloomberg. 

У травні Мінфін США не став продовжувати ліцензію, яка дозволила РФ здійснити виплати щодо євробондів в умовах санкцій. Після цього міністр фінансів Силуанов заявив про розробку нового механізму розрахунків у рублях. Національний розрахунковий депозитарій на початку червня потрапив до санкцій ЄС.

Президент РФ Путін 22 червня підписав указ, яким визначається порядок виплати всіх зовнішніх боргів у рублях. Раніше розрахунок рублями планувався лише перед західними кредиторами.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні