Категорія
Новини
Дата

Росія розраховуватиметься за зовнішніми боргами в рублях

Президент РФ Володимир Путін підписав указ, яким визначається порядок виплати всіх зовнішніх боргів у рублях. Раніше розрахунок рублями планувався лише перед західними кредиторами. Про це пише Интерфакс з посиланням на указ Путіна у доповнення до його указу від 5 березня.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Зазначається, що Національний розрахунковий депозитарій (НРД) Росії зможе відкривати рублеві рахунки на імʼя іноземних депозитаріїв для платежів власникам російських єврооблігацій.
  • При цьому присутність чи згода представників іноземних депозитаріїв не обовʼязкова.
  • На ці рахунки кредитори отримуватимуть свої кошти в рублях незалежно від умов у проспектах емісії. Росія вважатиме виконаними зобовʼязання за єврооблігаціями, якщо платежі будуть проведені в рублях у сумі, еквівалентній вартості зобовʼязань в іноземній валюті та розрахованої «за курсом іноземної валюти, що формується на внутрішньому валютному ринку РФ у день, коли РФ було здійснено платіж центральному депозитарію».

Контекст

РФ у квітні змогла зробити виплати за двома випусками євробондів, попри санкції. Проте у травні Мінфін США не став продовжувати ліцензію, яка дозволила це зробити. Після цього російський Мінфін анонсував розробку нового механізму розрахунків. Частина інвесторів звинуватила РФ в тому, що вона не виплатила їм відсотки за прострочений платіж за погашеними навесні облігаціями. 

1 червня Комітети визначення кредитних деривативів визнали «подію неплатежу». Мінфін РФ, своєю чергою, пообіцяв вивчити претензії інвесторів.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні