Російські окупанти готуються вивезти з Енергодара – міста-супутника Запорізької АЕС – 3100 працівників станції, повідомляє «Енергоатом».
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Згідно із повідомленням, йдеться про вивезення 2700 працівників станції, які підписали контракт із АО «Експлуатуюча організація Запорізької АЕС» або іншим підприємством «Росатома», та членів їхніх родин.
- «Водночас нагадуємо, що працівникам ЗАЕС виїзд з міста рашисти заборонили майже від початку окупації. Також, за інформацією Генерального штабу ЗСУ, з Енергодару до Ростовської області РФ вже вивезли частину сімей запорізьких атомників», – йдеться у повідомленні.
- В «Енергоатомі» зазначають, що так окупанти доводять свою неспроможність забезпечити експлуатацію ЗАЕС, адже нині там катастрофічно бракує кваліфікованого персоналу.
- Водночас «Енергоатом» вже формує необхідну кількість фахівців, здатних забезпечити безпечну роботу станції в перший період після її деокупації.
Контекст
Запорізька АЕС із потужністю понад 6 ГВт – найбільша атомна електростанція в Європі та дев’ята за потужністю у світі. До війни вона забезпечувала виробництво майже чверті електроенергії в країні.
4 березня 2022 року після нічного штурму російські війська окупували Запорізьку АЕС. Попри це, станція до 11 вересня виробляла електроенергію і віддавала її в енергосистему України.
5 жовтня президент РФ Володимир Путін своїм «указом» передав окуповану Запорізьку АЕС в управління новоствореної компанії «Експлуатуюча організація Запорізької АЕС», яка є дочірнім підприємством «Росатома». Вартість зруйнованих і пошкоджених окупантами майна й інфраструктури Запорізької АЕС та інших відокремлених підрозділів «Енергоатома» перевищує 28 млрд грн, повідомили у компанії.
До повномасштабної війни на Запорізькій АЕС працювало 11 000 людей, зараз залишилося близько 2000, усі вони підписали трудові договори з Росією. Про це йдеться в матеріалі Forbes. Майже половина співробітників станції змогли виїхати з міста. Приблизно 4000 працівників, які відмовилися від укладення контракту з «Росатомом», росіяни не пускають на АЕС.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.