Категорія
Новини
Дата

Боголюбов заплатив дружині £7 млн, намагаючись уникнути розгляду справи ПриватБанку у Лондоні

2 хв читання

Колишній акціонер ПриватБанку, бізнесмен Геннадій Боголюбов заплатив своїй дружині £7 млн, щоб вона залишила Лондон в невдалій спробі уникнути судового позову проти нього та Ігоря Коломойського, пише The Standard.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • У судових документах йдеться, Боголюбов, який багато років жив у особняку на Белгрейв-сквер, зробив виплату своїй дружині Софії, а також «погрожував позбавити підтримки своїх власних дітей», якщо вона не переїде.
  • У документах стверджується, що його наміром було «розірвати свої звʼязки з цією юрисдикцією», щоб уникнути судових розглядів у Великій Британії у справі ПриватБанку.
  • «Хоча його дружина виїхала з Лондона, суддя пізніше постановив, що справа може розглядатися в Лондоні, і Боголюбов, який також купив будинок у Белгравії та ще один будинок на Ітон Плейс, зараз судиться із Коломойським через державний банк у довготривалому судовому процесі у Високому суді, який, як очікується, завершиться винесенням рішення в 2024 році», – йдеться в повідомленні. 
  • Зазначається, що бізнесмен, який раніше переїхав до Швейцарії, прагнув запобігти судовому процесу, заплативши своїй дружині за те, щоб вона залишила Лондон у безуспішній спробі відвести його подалі від англійських судів. «Її свідчення полягають у тому, що «я відчувала тиск з боку Геннадія, оскільки він сказав, що якщо я не поїду з Англії, він більше не підтримуватиме мене фінансово. Тож, я неохоче погодилася переїхати з дітьми до Швейцарії», – йдеться у документах.
  • За інформацією, наданою суду, статки Боголюбова оцінюються в £3,8 млрд, але цього буде недостатньо для погашення його зобовʼязань, якщо він програє справу про ПриватБанк.
  • Боголюбов переїхав до Лондона в 2009 році і отримав британське громадянство. Він залишив місто в 2017 році і переїхав до Швейцарії після того, як йому предʼявили позови з двох інших справ, розпочатих до початку судового розгляду ПриватБанку.

Контекст

Суд у Лондоні розглядає частину із загальних звинувачень на адресу колишніх акціонерів ПриватБанку. Так, за оцінкою компанії Kroll, шахрайські дії упродовж десяти років до націоналізації призвели до збитків щонайменше на $5,5 млрд.

Подібні судові справи мають відбутися ще у США, Ізраїлі та на Кіпрі. З урахуванням позовів ПриватБанку в цих країнах загальна сума претензій до колишніх власників у закордонних юрисдикціях – понад $10 млрд.

Вже за результатом розгляду у Високому суді Лондона ПриватБанк домігся всесвітнього арешту активів Коломойського та Боголюбова. Обидва колишні акціонери заперечують усі звинувачення.  

У 2016 році держава витратила на докапіталізацію націоналізованого ПриватБанку $5,5 млрд.

Минулого тижня у Високому суді Лондона завершились слухання справи за позовом державного ПриватБанку проти Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Банк вимагає компенсувати збитки за виведені активи, які оцінює у $1,951 млрд. З відсотками сума перевищила $4,2 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні