Категорія
Новини
Дата

Скорочення персоналу в Amazon відбуватимуться до 2023 року

Скорочення персоналу в Amazon продовжаться до початку 2023 року. Про це повідомив у листі співробітникам Енді Джассі, який став гендиректором компанії в 2021 році, пише Reuters. Американський гігант електронної комерції планує звільнити 10 000 співробітників.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • Очікується більше скорочень персоналу на тлі додаткових коректив і перегляду операцій. Ці рішення будуть доведені до відома співробітників та організацій на початку 2023 року, зазначив Джассі.
  • Наразі компанія аналізує, що слід змінити у кожному з її напрямків діяльності. При цьому Amazon ще не вирішила, скільки точно співробітників буде скорочено.
  • У середу Amazon почала звільнення співробітників і, як і раніше, націлена на скорочення близько 10 000 робочих місць, у тому числі в роздрібному підрозділі та відділі кадрів, зазначає агентство.

Контекст

15 листопада NYT повідомила, що Amazon скоротить 10 000 працівників, що становить близько 3% корпоративного та 1% глобального штату. 

Зміни торкнуться зокрема департаментів рекрутингу, організації пристроїв, голосового помічника Alexa. Заплановане скорочення Amazon під час сезону святкових покупок – коли компанія зазвичай цінує стабільність – показує, як швидко погіршення світової економіки тисне на неї.

З квітня по вересень компанія припинила співпрацю з 80 000 фахівцями, у жовтні – відкликала 10 000 вакансій та заморозила найм на наступні кілька місяців.

Зміна бізнес-моделей і нестабільна економіка спричинили скорочення в технологічній галузі. Цього місяця Ілон Маск вдвічі скоротив кількість співробітників Twitter після покупки компанії. 

Минулого тижня Meta, материнська компанія Facebook і Instagram, оголосила про звільнення 11 000 співробітників, приблизно 13% робочої сили. Виробник корпоративного програмного забезпечення Salesforce Inc. минулого тижня заявив, що звільнив сотні співробітників із відділів продажів. Snap Inc., материнська компанія конкуруючого додатку Snapchat, також зменшує витрати, заявивши в серпні, що скоротить 20% своєї робочої сили. Apple Inc., Amazon.com Inc. та Alphabet Inc. сповільнили чи призупинили набір співробітників.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні