Категорія
Новини
Дата

Засновник Amazon Джефф Безос цього року залишить посаду гендиректора компанії

У третьому кварталі цього року засновник техгіганта Amazon Джефф Безос піде з посади гендиректора. Його місце займе Енді Джессі, який наразі очолює бізнес хмарних обчислень – Amazon Web Services.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Безос перейде на позицію виконавчого директора компанії Amazon.
  • Такий крок, за його словами, дасть час та енергію, щоб зосередитися на інших починаннях, пише Forbes. Зокрема, на фонді допомоги малозабезпеченим Day 1 Fund, фонді боротьби з кліматичним змінами Bezos Earth Fund, аерокосмічній компанії Blue Origin та виданні The Washington Post.
  • Повідомлення про рішення Безоса опубліковано разом із фінрезультатами компанії. За підсумками 2020 року чистий прибуток Amazon зріс на 83%, до $21,3 млрд.
  • Дохід від продажів склав $386 млрд у 2020 році, що на 38% більше порівняно з показниками 2019-го.

 Важливі цифри

$196,4 млрд. Саме в стільки оцінено статки Джефа Безоса, який посідає першу сходинку рейтингу найбагатших людей планети Forbes. Багато в чому завдяки його частці розміром у 11,1% у компанії Amazon, яка нині оцінюється в понад $1,6 трлн.

Контекст

57-річний Безос керує Amazon із моменту її створення як книжкового онлайн-магазину в 1994 році. З того часу вона перетворилася на гіганта інтернет-торгівлі та зарекомендувала себе як основа інфраструктури сучасного інтернету через свої продукти Amazon Web Services, пише The Verge.

Разом із тим американська корпорація стикається зі зростаючою увагою регулюючих органів, які ставлять під сумнів її монопольне становище, зазначає BBC. Також її пануванню у хмарних обчисленнях кидають виклик інші технологічні фірми, такі як Microsoft і Alphabet.

Енді Джессі працює в Amazon з 1997 року. Він очолював команду Amazon Web Services з моменту її заснування в 2003 році, а в 2016-му став генеральним директором AWS.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні