Категорія
Новини
Дата

США ніколи не визнають анексії Росією окупованих територій України – Білий дім

США ніколи не визнають анексії Росією частини окупованих територій України та змусять Москву платити ціну, якщо вона спробує це здійснити. Про це на брифінгу заявив радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван, пише ЄП.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

- Салліван зазначив, що РФ готується провести псевдореферендуми на територіях України, що «прямо порушує суверенітет України».

- «Ці референдуми є зневагою до принципів суверенітету й територіальної цілісності, які закладають фундамент міжнародного порядку і лежать в основі Статуту ООН. Ми знаємо, що ці «референдуми» будуть сповнені маніпуляцій і що Росія використає їх як привід для анексії територій – зараз чи в майбутньому», – додав він.

- «Якщо це справді станеться, США ніколи не визнають претензії РФ на території, які вона спробує анексувати. І ми ніколи не визнаємо ці території чимось іншим, як територією України», – наголосив Салліван.

- За його словами, «референдуми» не дадуть РФ переваги за столом переговорів з Україною.

Контекст

Фейкові «референдуми» про входження окупованих територій України до складу Росії відбудуться з 23 по 27 вересня, повідомили два джерела «Медузи», близькі до адміністрації президента РФ. 

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв переконаний у необхідності проведення псевдореферендумів на окупованих частинах Донбасу та приєднання їх до Росії, оскільки це дозволить загарбникам говорити про напад на РФ у разі продовження бойових дій.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак назвав шантажем спроби Росії провести так звані референдуми на окупованих територіях України. В Офісі президента запевнили Росію та її спільників на окупованих територіях України, що псевдореферендуми не дадуть можливості легалізувати захоплення українських земель.

РосЗМІ повідомили, що сьогодні очікується звернення президента країни-агресора до росіян щодо так званих «референдумів» на окупованій території України.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні