Сколівський районний суд арештував три земельні ділянки загальною вартістю понад 2 млн грн, які належать дружині проросійського політика Віктора Медведчука – Оксані Марченко. Земля розташована на Стрийщині, там почали будівництво об’єктів туристичної інфраструктури, повідомляє СБУ.
⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося.
Ключові факти
- Правоохоронці встановили, що земля незаконно опинилась у власності Марченко.
- За попередньою інформацією, у 2009 році райдержадміністрація ухвалила незаконне рішення безоплатно передати земельну ділянку з державної власності приватному підприємству. Водночас не було внесено жодних змін у «Книзі записів про державну реєстрацію державних актів на право власності».
- Згодом підприємці, щоб узаконити активи, внесли завідомо недостовірні відомості в офіційні документи, розбили земельний наділ на три окремі ділянки та оформили їх як власність компанії.
- Слідство встановило, що кінцевим бенефіціаром компанії є Оксана Марченко, внесена до санкційних списків РНБО.
- Наразі триває процедура передачі арештованих активів в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Контекст
Проти колишнього народного депутата Віктора Медведчука прокуратура веде дві кримінальні справи. Його підозрюють у держзраді, співпраці з російськими чиновниками для незаконного видобутку газу на шельфі Чорного моря та сприянні незаконному постачанню вугілля з тимчасово окупованої території Донбасу у 2014–2015 роках.
Медведчук сидів під домашнім арештом. Але коли російські війська почали бити ракетами по Україні, він зібрав речі та втік. Його дружина Оксана Марченко виїхала з України до Білорусі за пʼять днів до вторгнення Росії. 12 квітня Медведчука затримала СБУ.
Раніше суд наклав арешт на гелікоптер та літак, якими користувалася родина Медведчука. До цього було заарештовано 154 об’єкти рухомого і нерухомого майна Медведчука та його дружини.
З 24 лютого АРМА отримало за рішенням суду десятки різноманітних компаній, що належать росіянам, урядовим структурам РФ та Білорусі або українським колаборантам. Forbes оцінив загальну вартість активів АРМА у $1,5 млрд.
Найдорожчі активи, які з початку війни перейшли до АРМА: 20 000 залізничних вагонів від різних власників вартістю $300 млн; Миколаївський глиноземний завод ($210 млн); яхта ($200 млн), літак ($67 млн) і мережа АЗС Glusco ($80 млн) Віктора Медведчука та інші.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.