Арбітражний суд Калінінградської області РФ наклав арешт на акції російського Райффайзенбанку за позовом Rasperia Trading Limited, що ускладнило процес виходу австрійської групи Raiffeisen Bank International з РФ. Таку заяву RBI розповсюдила пресслужба банку.
Райффайзенбанк – один із небагатьох міжнародних банків, який продовжує працювати в Росії після повномасштабного вторгнення в Україну, наповнювати бюджет країни-агресора й отримувати прибутки. RBI шукає способи вийти з ринку з найменшими втратами.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- Причиною арешту в RBI назвали позов МКАО «Расперіа трейдинг лімітед» проти Strabag, основних австрійських акціонерів компанії та Райффайзенбанку.
- Райффайзенбанк у позові зазначений як повʼязана з іншими відповідачами сторона, але не звинувачується в порушеннях.
- Через рішення суду RBI не може передати групі акції банку. «Це ускладнює процес продажу, за яким RBI планує продати контрольну частку в Райффайзенбанку, що неминуче призведе і до подальших затримок [щодо реалізації цього плану]», – наголошується в заяві.
- RBI пообіцяла спробувати скасувати рішення суду «всіма законними способами».
Контекст
Позов МКАО «Расперіа трейдинг лімітед» проти 10 компаній подав у серпні цього року. Позивач звинувачує відповідачів у захопленні корпоративного контролю в Strabag, відстороненні представників «Расперіа» від зборів акціонерів, розмитті частки компанії нижче від блокуючого пакета і невиплаті дивідендів.
«Расперіа» оцінює збиток від цих дій майже у €2 млрд – в оцінку входить вартість її пакета акцій у Strabag і невиплачені дивіденди.
RBI оголосила про намір піти з РФ після початку війни в Україні, проте процес досі відкладався. Через присутність на ринку країни-агресора RBI перебуває під тиском з боку регуляторів та акціонерів. У березні ЄЦБ вимагав від групи надати план дій щодо виходу з РФ. RBI шукає спосіб позбутися російського активу без великих втрат.
Управління з контролю за іноземними активами (OFAC), що відповідає за дотримання санкцій США, розпочало розслідування діяльності Raiffeisen у Росії на початку 2023 року.
Також групу RBI попередив Мінфін США в письмовій формі, що її доступ до фінансової системи США може бути обмежений через роботу в РФ та угоду, повʼязану з бізнесменом Олегом Дерипаскою. Хоча угода, повʼязана з Дерипаскою, була скасована Raiffeisen через кілька днів після отримання листа, джерело повідомило, що побоювання Мінфіну США щодо бізнесу австрійського банку в Росії зберігаються.
RBI «радикально активізує» процес виходу з Росії в третьому кварталі цього року. Група працює над продажем Райффайзенбанку, повідомив голова групи Йоханн Штробль на початку травня. Новий план щодо виходу RBI з Росії за термінами був розроблений відповідно до вимог ЄЦБ, наголосив він.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.