Михайло Федоров /пресслужба Мінцифри
Категорія
Новини
Дата

Тестові зразки українських «Ланцетів» почнуть палити російські танки у найближчі місяці – Федоров

1 хв читання

Михайло Федоров Фото пресслужба Мінцифри

Українські виробники розробили аналог російського дрона-камікадзе «Ланцет», роботу тестових зразків цих БпЛА росіяни відчують протягом двох місяців. Про це сказав віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі «Business Breakfast із Володимиром Федоріним».

⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.

Ключові факти

  • «У ренджі до 20 км у нас там є велика кількість коптерів. Але нам потрібно уражати на 40 км, і дрони на кшталт «Ланцет» – вони досить високотехнологічні і знадобилося пів року, щоб «розігнати ринок» цих дронів-камікадзе», – розповів він.
  • Федоров зазначив, що вже відбуваються тестові бойові застосування українського дрона-камікадзе на полі бою, але вони одиничні.
  • За його словами , зараз на радарах є кілька компаній, які розробляють ці дрони. «Ми тестуємо їх продукти. В найближчі тижні вирішиться доля контрактів на виробництво дронів типу «Ланцет», – повідомив віцепремʼєр. 

Контекст

Росія активно застосовує проти України ударні безпілотники власної розробки «Ланцет». 

У середині 2023 року заступник начальника ГУ Генштабу ЗСУ Олексій Громов заявляв, що РФ виготовила до 900 одиниць цих дронів, з яких 850 застосували в зоні бойових дій.

Влітку 2023 року Федоров називав російські дрони «великою загрозою, з якою треба працювати». Тоді він зазначив, що в Україні є виробники, які вже створили подібний до «Ланцетів» продукт і займаються масштабуванням його виробництва.

ZALA Lancet – російський баражуючий боєприпас розробки компанії ZALA Aero (Іжевський механічний завод), має кілька типів наведення. Швидкість руху в повітрі становить до 300 км/год, радіус польоту – до 40 км. Максимальна маса – 12 кг. 

На сьогодні відомо про існування двох версій ударного безпілотника – «Ланцет-1» і «Ланцет-3». Обидва мають однаковий планер з подвійними Х-подібними крилами і схожими внутрішніми системами. Основною ж відмінністю є розміри та корисне навантаження.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд